Adrian Marcinkiewicz rywalizował z najlepszymi na świecie

Adrian Marcinkiewicz uczestniczył w 1 Halowych Mistrzostwach Świata Głuchych w lekkoatletyce. Zawodnik Pogoni Siedlce startował w trzech konkurencjach.

Od 14 do 17 marca w stolicy Estonii – Tallinie trwały 1 Halowe Mistrzostwa Świata Głuchych w lekkoatletyce.W składzie biorącej w nich udział reprezentacji Polski, był zawodnik Pogoni Siedlce, Adrian Marcinkiewicz.

Nasz lekkoatleta postawił na swoje koronne dystanse: 1500 m i 3000 m. Wobec problemów ze skompletowaniem składu na sztafetę 4 x 400 m (kontuzje dwóch podstawowych zawodników), rywalizował także i w tej niecodziennej dla siebie konkurencji.

Starty w Estonii Adrian rozpoczął od dystansu 1500 m. Pewnie awansował do finału odnosząc zwycięstwo w swoim biegu eliminacyjnym. W decydującej rozgrywce, mimo zaciętej walki, Adrianowi nie udało się stanąć na podium. Zajął piątą lokatę. Brązowy medal zdobył jego kolega reprezentacyjny, Michał Wojciechowski.

W biegu na 3000 m Marcinkiewicz z Wojciechowskim ponownie byli stawiani w roli faworytów. Rywale byli jednak mocniejsi. Wojciechowskiemu jednak po raz drugi udało się przekroczyć linię mety jako trzeciemu. Za jego plecami, na jakże nielubianej przez zawodników 4 pozycji, finiszował zawodnik Pogoni Siedlce.

Na koniec Marcinkiewicz wystartował we wspomnianej sztafecie, która w eksperymentalnym składzie awansowała do biegu finałowego. W nim zespoły Rosji i Ukrainy były poza zasięgiem pozostałych i między siebie rozdzielili złote i srebrne medale. Zwyciężyła sztafeta z Ukrainy. O trzecie miejsce walczyły trzy zespoły: USA, Japonia i Polska. Mimo ambitnej walki, polska sztafeta biegnąca w składzie: Grzegorz Kotowski, Daniel Stempurski, Michał Kulpa, Adrian Marcinkiewicz, zajęła 5 miejsce. Brązowy medal zdobyli Amerykanie.