Wielkie brawa za występ w Puławach. Nasi sztangiści na podium mistrzostw Polski U-20

3 medale zdobyli reprezentanci WLKS Siedlce-Nowe Iganie w Mistrzostwach Polski U-20 w podnoszeniu ciężarów w Puławach.

Przez trzy dni – od 22 do 24 marca w Puławach trwały Mistrzostwa Polski U-20 w podnoszeniu ciężarów. Na liście startowej były nazwiska 5 reprezentantów WLKS Siedlce-Nowe Iganie: 4 kobiet i 1 mężczyzny. Nasi sztangiści nie zawiedli. Troje z nich wróciło do Siedlec z medalami!

Dwa srebrne medale wywalczyły przedstawicielki płci pięknej.

Na drugim stopniu podium w kat. 64 kg stanęła Karolina Hyla. Siedlecka sztangistka uzyskała 159 kg w dwuboju. Złożyły się na to rezultaty: 71 kg w rwaniu i 88 kg w podrzucie. Karolinie te wyniki pozwoliły także na zdobycie „małych” srebrnych medali w obu bojach.

Srebrny medal wywalczyła również Elżbieta Uziak. Rywalizująca w kat. 87 kg sztangistka wyrwała 75 kg i podrzuciła sztangę ważącą 90 kg. W sumie dało jej to 165 kg w dwuboju i dwa „małe” medale w rwaniu i w podrzucie.

Jedyny walczący na pomoście mężczyzna broniący barw WLKS – Karol Doleszczak stoczył zacięty bój o srebrny medal. Po rwaniu przegrywał z Przemysławem Kramarzem o 2 kg (100 kg siedlczanina przy 102 kg zawodnika Tarpana Mrocza). W podrzucie mógł odrobić straty w ostatnim podejściu do podrzutu. Musiał zmierzyć się z ciężarem 129 kg. Nieudane podejście sprawiło, że Doleszczak został sklasyfikowany na trzeciej pozycji, co pozwoliło mu na stanięcie na najniższym stopniu podium i odebranie brązowego medalu.

Dwie pozostałe sztangistki WLKS nie miały możliwości cieszenia się ze zdobyczy medalowych. Blisko, a zarazem daleko stanięcia na podium była Zuzanna Najmoła. Zajęła ona czwartą lokatę w kat. 55 kg (115 kg w dwuboju; 51 kg + 64 kg), ale do trzeciego miejsca zabrakło aż 28 kg. Na siódmym miejscu zmagania w kat. 59 kg zakończyła Katarzyna Borkowska uzyskując 120 kg w dwuboju (52 kg +68 kg).

W klasyfikacji klubowej (kobiety i mężczyźni) WLKS sklasyfikowano na 10 pozycji na 61 klubów.