Wiosenny spacerek mistrzyń po Siedlcach (fotogaleria)

W zaległy meczu 21 kolejki Energa Basket Ligi Kobiet PGE MKK Siedlce przegrał z CCC Polkowice 57:102.

Na poniedziałkowy mecz do Siedlec przyjechał najlepszy obecnie zespół w Polsce, w którym trudno jest szukać słabych punktów i odstających poziomem zawodniczek. Koszykarki CCC przegrały na przestrzeni całego sezonu tylko dwa spotkania i konsekwentnie mierzą po obronę tytułu mistrzyń Polski. Dla koszykarek PGE MKK Siedlce domowe starcie z utytułowanym rywalem było ostatnim w tym sezonie meczem przed własną publicznością.

Na początku spotkania doszło do niecodziennej sytuacji. Kontuzji doznała sędzia Ewa Matuszewska i zamiast trójki, mecz sędziować musiała dwójka arbitrów. Dodatkowo, w pierwszej połowie nie działał zegar pokazujący czas 24 sekund na przeprowadzenie akcji. Na szczęście zawodniczkom pomagał spiker, który na bieżąco informował ile sekund pozostało do oddania rzutu.

CCC Polkowice nie zważając na poboczne wydarzenia, był drużyną która od samego początku dyktowała warunki gry. Mimo iż na początku nie funkcjonowała do końca skuteczność w ofensywie przyjezdnych, to agresywna, wysoka defensywa pracowała od pierwszych minuy na najwyższych obrotach. Szczelnie kryta od własnej połowy Oksana Mollov, nękana przez defensorki CCC – mogła zapomnieć tego dnia o rzutach z łatwych pozycji. Podania Laury Iksteny były skutecznie przecinane i przechwytywane przez rywalki, natomiast Marta Urbaniak nie miała ani centymetra by postraszyć rzutem z dystansu.

W momencie, gdy wszystkie ofensywne atuty PGE MKK zostały zminimalizowane, mistrzyniom Polski nie pozostało nic innego, jak punktować swoimi akcjami. Pod tym względem prym wiodła podkoszowa Lynetta Kizer, autorka 28 oczek dla ekipy CCC. Przyjezdne koszykarki grały na wysokim poziomie skuteczności spod kosza, po przerwie dorzucając rzuty z dystansu. Skończyło się na 47-punktowym zwycięstwie CCC.

PLANY PGE MKK

W następnej kolejce PGE MKK pauzuje. Siedleckie koszykarki odrobiły już wszystkie zaległości i pozostał im tylko wyjazd do stolicy Lubelszczyzny. 30 marca o 19:10 w ostatniej kolejce EBLK zmierzą się z AZS UMCS Lublin.

25.03.19, 17:00 – Siedlce

EBLK: PGE MKK Siedlce – CCC Polkowice 57:102 (8:20, 10:24, 19:26, 20:32)

PGE MKK: 15. Samra Omerbašić 16, 9. Oksana Mollov 15 (12 zbiórek), 25. Marta Urbaniak 15, 10. Ewa Bacik 7, 6. Laura Ikstena 4, 21. Karolina Zieniewska

CCC: 33. Lynetta Kizer 28 (10 zbiórek), 19. Styliani Kaltsidou 13, 66. Dominika Owczarzak 13, 31. Karolina Puss 13, 10. Johannah Leedham 12, 13. Weronika Gajda 7, 5. Jasmine Thomas 7, 9. Julia Tyszkiewicz 5, 15. Tiffany Hayes 4

źródło: własne / basketligakobiet.pl; foto: Kamil Sulej