Zabójczy kwadrans w Gdyni. Dobre humory przed hitem

Pogoniści wygrali 47:17 z Arką Gdynia. Za tydzień do Siedlec zawita mistrz Polski.

Pogoń udała się do Trójmiasta w roli zdecydowanego faworyta.

Pogoniści zabili mecz w ciągu kilkunastu minut. Drużyna Krzysztofa Folca dominowała na murawie i co chwilę przebijała się na pole punktowe gospodarzy. Siedlczanie nie potrzebowali wiele czasu, aby zapewnić sobie bonusowy punkt i udokumentować swoją przewagę. Pogoń sprawnie objęła prowadzenie 35:0.

Komfortowy rezultat doprowadził do rozprężenia i utraty 12 punktów (dwa przyłożenia i podwyższenie). Pomimo zmian w drugiej połowie Pogoń zebrała się w sobie. Siedlczanie odzyskali kontrolę nad meczem, który ostatecznie wygrali 47:17.

W niedzielę 7 kwietnia Pogoń podejmie Budowlanych SA Łódź.

30.03.19, 15:00 – Gdynia

Ekstraliga: Arka Gdynia – Awenta MKS Pogoń Siedlce 17:47 (5:35)

Punkty: Łukasz Kasperek 10 (2 P), Jewgienij Hluskow 5 (P), Grzegorz Paluszewski 2 (pd) – Mateusz Adamski 12 (6 pd), Tomasz Biernacki 5 (P), Andrei Cebotari 5 (P), Daniel Gdula 5 (2 P), Tomasz Gołąb 5 (P), Anton Szaszero 5 (P), Ołeksandr Szewczenko 5 (P), Peet Vorster 5 (P)

Pogoń: 1. Tomasz Gołąb (41, 18. Dawid Rajewski), 2. Adrian Chróściel (41, 27. Marcin Posiadała), 3. Peet Vorster, 4. Ołeksandr Szewczenko, 5. Krystian Olejek, 6. Norbert Kargol, 7. Paweł Antoszczuk (41, 22. Mateusz Siekierka), 8. Eduard Wertyłećkyj, 9. Daniel Trybus (41, 23. Adam Dudek), 10. Mateusz Adamski, 11. Tomasz Biernacki, 12. Daniel Gdula, 13. Michał Węzka, 14. Andrei Cebotari (41, 24. Mateusz Dąbrowski), 15. Anton Szaszero. Grał także: 16. Paweł Tokarski

Żółte kartki: Ołeksandr Szewczenko 35, Mateusz Siekierka 63