wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Smutne ostatki rundy zasadniczej w Siedlcach (fotogaleria)

SKK Siedlce zakończył rundę zasadniczą pechową porażką z Astorią Bydgoszcz.

Siedlczanie grali o pietruszkę, ponieważ niezależnie od wyniku z Astorią było pewne, że nie opuszczą ostatniej lokaty w tabeli.

Spotkanie miało wyrównany przebieg. W pierwszej połowie nieco lepiej radzili sobie bydgoszczanie, zaś po przerwie inicjatywę przejęli gospodarze. Do przerwy było 37:36 dla SKK.

W drugiej połowie siedlczanie długo prowadzili. W najlepszym momencie 51:44. Podopieczni Radosława Soi w nerwowej końcówce roztrwonili przewagę. Na minutę przed końcem było 78:78, jednak w końcówce lepsze pomysły na rozwiązywanie akcji miała Astoria. W najważniejszym momencie sprawy w swoje ręce wziął Łukasz Frąckiewicz, który zakończył mecz z double-double (23 punkty i 12 zbiórek). Astoria wygrała 82:81 z SKK.

PLANY SKK

W play-outach SKK wpadł na Kotwicę Kołobrzeg. Od kilku tygodni krążą pogłoski, że siedlecki klub nie przystąpi do rywalizacji o pozostanie w I lidze.

31.03.19, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: SKK Siedlce – Astoria Bydgoszcz 81:82 (26:25, 11:11, 20:21, 24:25)

SKK: 5. Marcin Pławucki 19, 22. Bartosz Wróbel 18, 35. Roman Janik 12, 33. Maciej Strzelecki 12, 16. Nikodem Sirijatowicz 6, 19. Rafał Sobiło 6, 24. Artur Pabianek 4, 7. Michał Sadło 4, 10. Dawid Kołodziński

Astoria: 45. Łukasz Frąckiewicz 23 (12 zbiórek), 5. Michał Aleksandrowicz 12, 55. Marcin Nowakowski 10, 15. Mateusz Fatz 9, 33. Grzegorz Kukiełka 8, 14. Mikołaj Grod 7, 1. Jakub Kondraciuk 7, 9. Jakub Dłuski 2, 11. Bartosz Pochocki 2, 4. Dorina Szyttenholm 2