Mocny przeciwnik pokonany. Pogoń lepsza od Elany (fotogaleria)

W meczu 27 kolejki II ligi Pogoń Siedlce pokonała przed własną publicznością Elanę Toruń 2:0.

W porównaniu do wygranego meczu w Rzeszowie w składzie Pogoni zaszły dwie zmiany. Z wyjściowej jedenastki wypadli Piotr Marciniec oraz, co oczywiste, Adrian Paluchowski, a w ich miejsce wskoczyli Andrzej Rybski i Kamil Walków.

Mecz po raz kolejny w tej rundzie zaczął się dla Pogoni w wymarzony sposób. Już pierwsza akcja przyniosła otwarcie wyniku. Andrzej Rybski dograł do Kamila Walkowa, a ten wyprowadził siedlczan na prowadzenie. W kolejnych minutach inicjatywę przejęła Elana. Torunianie stwarzali kolejne okazje, ale nie potrafili znaleźć drogi do siatki. Do przerwy Pogoń prowadziła 1:0.

W drugiej połowie Pogoń uspokoiła grę. Po godzinie rywalizacji strzał Damiana Mosiejki ręką zablokował Wojciech Onsorge i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Adam Mójta. Po tym trafieniu biało-niebiescy kontrolowali wydarzenia na boisku. Pogoń pokonała groźną Elana i zainkasował kolejny w tym roku komplet punktów.

W następnej kolejce Pogoń czeka bardzo ciekawe wyzwanie. Siedlczanie w niedzielę 14 kwietnia o godzinie 13:05 w Łodzi zagrają z Widzewem.

06.04.19, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Elana Toruń 2:0 (1:0)

Bramki: Kamil Walków 2, Adam Mójta 61 k

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio, 3. Maciej Wichtowski, 4. Adam Mesjasz, 14. Bartłomiej Olszewski – 17. Mateusz Bochnak (66, 29. Kacper Szymankiewicz), 23. Damian Mosiejko, 16. Bartosz Wiktoruk (84, 55. Paweł Łydkowski), 18. Andrzej Rybski (66, 21. Piotr Marciniec), 6. Adam Mójta (72, 7. Tomasz Zając) – 9. Kamil Walków

Elana: 1. Bartosz Mrozek – 3. Kordian Górka, 2. Wojciech Onsorge, 26. Michał Kołodziejski, 23. Jan Andrzejewski – 17. Dominik Kościelniak, 8. Jon Errasti (63, 7. Artur Lenartowski), 19. Mariusz Kryszak, 10. Maciej Stefanowicz – 9. Daniel Ciechański (53, 14. Mateusz Stryjewski), 15. Filip Kozłowski (79, 24. Damian Zagórski)

Żółte kartki: Adam Pazio 16 – Jon Errasti 15, Maciej Stefanowicz 20, Filip Kozłowski 38, Wojciech Onsorge 59, Artur Lenartowski 86

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice)