Niespodzianka w Kołobrzegu! SKK bliżej utrzymania

Koszykarze SKK Siedlce w pierwszym meczu fazy play-out pokonali Kotwicę Kołobrzeg (79:72). Kolejne spotkanie już w niedzielę.

W meczach o utrzymanie rywalem SKK Siedlce jest Kotwica Kołobrzeg, która w rundzie zasadniczej zajęła 11 miejsce. Walka toczy się do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa spotkania odbywają się w Kołobrzegu. W przypadku remisu 2-2 ostatnie decydujące starcie SKK zagra na wyjeździe.

Stawka spotkania sparaliżowała gospodarzy, którzy w pierwszej połowie mieli ogromne problemy ze skutecznością (1/11 za trzy). Problemy Kotwicy znakomicie wykorzystali koszykarze SKK, przejmując inicjatywę nad spotkaniem. Już po kilku minutach prowadzili 16:8 a w drugiej połowie nawet 37:20. Podopieczni Radosława Soi opanowali zbiórki oraz zdecydowanie lepiej dzielili się piłką. Do przerwy najskuteczniejszy okazał się Bartosz Wróbel, który zdobył 12 punktów.

W trzeciej kwarcie goście z Siedlec trzymali bezpieczny dystans nad Kotwicą. Gospodarze próbowali grać szybką koszykówkę, jednak nadal mieli problem ze skutecznością. Zawodnicy SKK nie ustrzegli się błędów, jednak grali z wielką ambicją i determinacją. Kluczem do zwycięstwa gości okazały się rzuty z dystansu, których w całym spotkaniu trafili aż 12. Warto podkreślić, iż ciężar zdobywania punktów SKK rozłożył się na cały zespół.

PLANY SKK

Kolejny mecz w fazie play-out podopieczni Radosława Soi zagrają już w niedzielę. Początek o godz. 17:00.

06.04.19, 18:00 – Kołobrzeg

I mecz fazy play-out: Kotwica Kołobrzeg – SKK Siedlce 72:79 (8:18, 19:21, 19:19, 26:21)

Kotwica: 16. Łukasz Bodych 14, 27. Jakub Stanios 10, 10. Patryk Przyborowski 9, 18. Daniel Grujić 7, 15. Damian Janiak 7, 41. Adrian Suliński 7, 8. Szymon Ryżek 6, 23. Przemysław Wrona 6, 13. Jakub Zalewski 4, 14. Paweł Lasota 2,

SKK: 11. Rafał Sobiło 14, 22. Bartosz Wróbel 14, 5. Marcin Pławucki 13, 33. Maciej Strzelecki 12, 35. Roman Janik 10, 8. Rafał Król 8, 7. Michał Sadlo 4, 16. Nikodem Sirijatowicz 4, 24. Artur Pabianek

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla SKK

źródło: własne, foto: Maciej Sztajnert