Zapaśniczy Puchar Polski z medalowymi osiągnięciami

W Komornikach zapaśniczki i zapaśnicy walczyli w zawodach Pucharu Polski będących jednocześnie kolejną możliwością uzyskania przepustki na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w tej dyscyplinie.

Dziewięcioosobowa reprezentacja WLKS Siedlce-Nowe Iganie stawiła się w Komornikach, by wziąć udział w pucharowych zmaganiach. Stawka była niczego sobie, bowiem dobry występ przybliżał do zakwalifikowania się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

Z kadetów WLKS doskonale wypadł Filip Walczak triumfując w kat. 48 kg. O krok od strefy medalowej byli: Mateusz Urban w kat. 45 kg oraz Dominik Żuraw w kat. 80 kg. Obaj lokowali się na piątych pozycjach. Ponadto na dziesiątym miejscu w kat. 92 kg zawody ukończył Bartosz Skłodowski,  a dwudziesty drugi w kat. 60 kg był Jakub Zdanowski.

Dziewczęta z WLKS spisały lepiej od panów. Dwie z czterech startujących w Komornikach zawodniczek stawały na podium. Srebrny medal w kat. 43 kg zdobyła Klaudia Podgórzak. Krążek w kolorze brązu to osiągnięcie Klaudii Kudelskiej w kat. 57 kg. Na piątym miejscu w kat. 49 kg uplasowała się Joanna Kobylińska w kat. 65 kg, natomiast na dziewiątej lokacie Kornelia Korporowicz w kat. 49 kg.

źródło: własne / sportzona; foto: radio.opole.pl