Wielkie emocje w Siedlcach. Kotwica bliżej utrzymania (fotogaleria)

W trzecim meczu fazy play-out koszykarze SKK Siedlce przegrali z Kotwicą Kołobrzeg 72:80. Kolejne spotkanie odbędzie się w niedzielę.

Po dwóch meczach w Kołobrzegu mieliśmy remis 1:1. Kolejne dwa spotkania o utrzymanie w I lidze odbywają się w Siedlcach, a rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. W lepszej sytuacji byli podopieczni Radosława Soji, którzy dysponowali teraz przewagą parkietu.

Stawka spotkania zmobilizowała kibiców w Siedlcach, którzy licznie wypełnili halę przy. ul Prusa 6. Początek meczu należał do Kotwicy Kołobrzeg, która za sprawą Patryka Przyborowskiego wypracowała sobie prowadzenie 13:5. Siedlczanie nie mogli w pierwszej kwarcie wstrzelić się w rzutach z dystansu.  Łącznie skuteczność SKK wynosiła zaledwie 16 procent.

Przez większą część spotkania stroną dominującą była Kotwica. W trzeciej kwarcie przewaga gości z Kołobrzegu wzrosła nawet do 17 punktów. Od tego momentu siedlczanie rozpoczęli jednak pogoń za rywalami. Kilka celnych rzutów z dystansu sprawiło, że strata do Kotwicy wynosiła już tylko trzy punkty. SKK mógł nawet doprowadzić do remisu, jednak gospodarzom zabrakło szczęścia.

Kluczowe o porażce SKK Siedlce okazały się przegrane zbiórki. Najskuteczniejszy w zespole z Siedlec okazał się Rafał Sobiło, autor 17 punktów.

PLANY SKK

Czwarte spotkanie pomiędzy SKK Siedlce a Kotwicą Kołobrzeg odbędzie się w niedziele godz. 13:00.

13.04.19, 13:00 – Siedlce (hala ARMS)

III mecz fazy play-out: SKK Siedlce – Kotwica Kołobrzeg 72:80 (8:20, 26:25, 25:20, 13:15)

SKK: 19. Rafał Sobiło 17, Bartosz Wróbel 15, 8. Rafał Król 12, 5. Marcin Pławucki 12, 7. Michał Sadło 7, 35. Roman Janik 5, 24. Artur Pabianek 2, 16. Nikodem Sirijatowicz 2, 33. Maciej Strzelecki

Kotwica: 10. Patryk Przyborowski 17, 8. Szymon Ryżek 13, 27. Jakub Stanios 11, 23. Przemysław Wrona 10, 41. Adrian Suliński 9, 13. Jakub Zalewski 8, 18. Daniel Grujić 7, 16. Łukasz Bodych 5

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2:1 dla Kotwicy Kołobrzeg

źródło: własne, foto: Maciej Sztajnert