Adrian Marcinkiewicz z medalem Akademickich Mistrzostw Polski (fotogaleria)

Student Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, reprezentujący jednocześnie barwy Pogoni Siedlce, Adrian Marcinkiewicz zdobył medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych.

600 zawodniczek i zawodników z 60 uczelni z całego kraju uczestniczyło w Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych, które zostały rozegrane 13 kwietnia w Supraślu.

Biegacze rywalizowali na szlakach rekreacyjno-sportowych Uroczyska Glinki będącego znaną częścią Puszczy Knyszyńskiej, położoną na skraju Supraśla, na której odbywają się imprezy związane z narciarstwem biegowym. Do pokonania były dystanse: 3 i 6 kilometrów dla kobiet oraz 4,5 i 9 kilometrów dla mężczyzn.

W mistrzostwach wzięła udział liczna grupa studentów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego z Siedlec. Bardzo dobrze pobiegł student siedleckiej uczelni Adrian Marcinkiewicz, reprezentujący ponadto barwy Pogoni Siedlce. Adrian w klasyfikacji open mężczyzn na dystansie 4,5 km zajął dziewiąte miejsce na 150 startujących. W klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych Marcinkiewicz uplasował się na trzecim miejscu i wywalczył brązowy medal!

Koledzy Adriana plasowali się na dalszych pozycjach:
102. Adrian Lęgas (29 w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych)
129. Damian Juszczuk (41)
130. Damian Karpiniuk (42)
137. Damian Frąk (44)
140. Krzysztof Bobryk (45)

Siedleckie studentki rywalizowały na dystansie 3 km. Oto na jakich miejscach zostały sklasyfikowane:
93. Paulina Ługowska (18 w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych)