czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Duathlonowe mistrzostwa Polski i Maratony Kresowe z udziałem zawodników TSC

Przedstawiciele Triathlon Siedlce Club mają za osobą kolejny pracowity weekend.

W Rumii odbyły się Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie sprinterskim. Rywalizowano w następujących kategoriach: młodzik, junior młodszy, junior, U-23, Elita, Age-Group.

W mieście tworzącym wspólnie z Wejherowem i Redą tzw. Małe Trójmiasto Kaszubskie, startowało dwoje młodych zawodników TSC oraz ich trener.

W kategorii młodziczek 4 miejsce zajęła Łucja Wierzbicka, a Mateusz Powałka był 16 wśród juniorów młodszych. Trener naszej młodzieży Paweł Janiak zajął 8 miejsce w swojej kategorii wiekowej (Age-Group).

W Tykocinie zorganizowano kolejne zawody z cyklu „Maratony Kresowe”. Na Podlasiu startowała duża reprezentacja rodziny Błachnio. Pierwsze miejsce w wyścigu mikro zajął Stanisław. W jego ślady poszedł Franciszek w wyścigu mini, zaś Antoni był czwarty. Na dystansie fit Ewa Krasuska-Błachnio wygrała rywalizację wśród kobiet.

źródło: własne / Triathlon Siedlce Club (FB); foto: Triathlon Siedlce Club (FB)