Finał Rugby Europe XV Regional Camp Development U18 w Siedlcach

   
Autor:
Dodano: 2019/04/18 8:19    views 701

W dniach 16-19 kwietnia 2019 zgodnie z kalendarzem Rugby Europa w miejscowości Miętne odbywa się Rugby Europe XV Regional Camp Development U18, w którym uczestniczą reprezentacje Szwecji, Litwy, Ukrainy i Polski. Początkowo mecze finałowe zaplanowano w Otwocku, ale po konsultacji z działaczami Rugby Europe zostały przeniesione na lepsze boisko do Siedlec.

W tym roku Europejska Federacja Rugby zmieniła formułę konfrontacji kontynentalnych drużyn juniorów grających na zapleczu grupy Championships, zastępując dotychczasowe rozgrywki czyli Rugby Europe Trophy zgrupowaniem Rugby Europe XV Regional Camp Development U18.

W środę, 17 kwietnia w Miętnem rozegrano na przyłożenia Turniej Eliminacyjny w formule „każdy z każdym” osiągając następujące wyniki:
Litwa – Ukraina 10:0
Polska – Szwecja 25:0
Punkty: Krystian Adamiak 10, Michał Łaszcz 5, Igor Pątek 5, Patryk Sakwa 5
Litwa – Polska 5:25
Punkty: Krystian Adamiak 5, Grzegorz Kędzierski 5, Michał Łaszcz 5, Igor Pątek 5, Kamil Zieliński 5
Ukraina – Szwecja 20:5
Litwa – Szwecja 25:5
Ukraina -Polska 0:20
Punkty: Paweł Siedlecki 10, Krystian Adamiak 5, Sylwester Gąska 5

Kolejność końcowa:
1.Polska
2.Litwa
3.Ukraina
4.Szwecja

Rywalizacja została równocześnie klasyfikacją do meczów finałowych, które rozegrane zostaną w ostatni dzień tej imprezy, pierwszy zespół zmierzy się z drugim, a trzeci z czwartym.

W czwartek, 18 kwietnia zaplanowano m.in. wspólne treningi oraz prezentacje przygotowane przez Edukatorów Rugby Europe.

Piątek (19 kwietnia) będzie ostatnim dniem Rugby Europe XV Regional Camp Development U18, uczestnicy przeniosą się do Siedlec, a imprezę zakończą mecze finałowe rozegrane zostaną w pełnej formule Rugby XV.

Mecze finałowe zostaną rozegrane w Siedlcach na obiektach ROSRRiT, ul. Jana Pawła II 6.

Harmonogram meczów finałowych:
godz. 10.00, Mecz o III miejsce: Ukraina – Szwecja
godz. 11.00, Mecz o I miejsce: Polska – Litwa

 

źródło: Jacek Wierzbicki







Co? Gdzie? Kiedy?

  • niedziela, 19 Maj 11:15 11:15
    Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Województwa Mazowieckiego
  • niedziela, 19 Maj 13:00 13:00
    II liga: Pogoń Siedlce – Ruch Chorzów
  • niedziela, 19 Maj 17:30 17:30
    Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin
  • piątek, 24 Maj 12:30 12:30
    Mistrzostwa Polski U-23 w podnoszeniu ciężarów
  • sobota, 25 Maj 09:30 09:30
    Zawody rolkarskie – Bladecross
  • sobota, 25 Maj 10:00 10:00
    Mistrzostwa Polski U-23 w podnoszeniu ciężarów
  • sobota, 25 Maj 17:00 17:00
    IV liga: Pogoń II Siedlce – KS Łomianki
  • sobota, 25 Maj 21:00 21:00
    17 Gala Thunderstrike Fight League
  • sobota, 1 Cze 11:00 11:00
    IV liga: Wisła II Płock – Pogoń II Siedlce
  • sobota, 1 Cze 14:00 14:00
    Ekstraliga: Skra Warszawa – Awenta MKS Pogoń Siedlce


Sponsorzy

Patronat medialny