Finał Rugby Europe XV Regional Camp Development U18 w Siedlcach

   
Autor:
Dodano: 2019/04/18 8:19    views 796

W dniach 16-19 kwietnia 2019 zgodnie z kalendarzem Rugby Europa w miejscowości Miętne odbywa się Rugby Europe XV Regional Camp Development U18, w którym uczestniczą reprezentacje Szwecji, Litwy, Ukrainy i Polski. Początkowo mecze finałowe zaplanowano w Otwocku, ale po konsultacji z działaczami Rugby Europe zostały przeniesione na lepsze boisko do Siedlec.

W tym roku Europejska Federacja Rugby zmieniła formułę konfrontacji kontynentalnych drużyn juniorów grających na zapleczu grupy Championships, zastępując dotychczasowe rozgrywki czyli Rugby Europe Trophy zgrupowaniem Rugby Europe XV Regional Camp Development U18.

W środę, 17 kwietnia w Miętnem rozegrano na przyłożenia Turniej Eliminacyjny w formule „każdy z każdym” osiągając następujące wyniki:
Litwa – Ukraina 10:0
Polska – Szwecja 25:0
Punkty: Krystian Adamiak 10, Michał Łaszcz 5, Igor Pątek 5, Patryk Sakwa 5
Litwa – Polska 5:25
Punkty: Krystian Adamiak 5, Grzegorz Kędzierski 5, Michał Łaszcz 5, Igor Pątek 5, Kamil Zieliński 5
Ukraina – Szwecja 20:5
Litwa – Szwecja 25:5
Ukraina -Polska 0:20
Punkty: Paweł Siedlecki 10, Krystian Adamiak 5, Sylwester Gąska 5

Kolejność końcowa:
1.Polska
2.Litwa
3.Ukraina
4.Szwecja

Rywalizacja została równocześnie klasyfikacją do meczów finałowych, które rozegrane zostaną w ostatni dzień tej imprezy, pierwszy zespół zmierzy się z drugim, a trzeci z czwartym.

W czwartek, 18 kwietnia zaplanowano m.in. wspólne treningi oraz prezentacje przygotowane przez Edukatorów Rugby Europe.

Piątek (19 kwietnia) będzie ostatnim dniem Rugby Europe XV Regional Camp Development U18, uczestnicy przeniosą się do Siedlec, a imprezę zakończą mecze finałowe rozegrane zostaną w pełnej formule Rugby XV.

Mecze finałowe zostaną rozegrane w Siedlcach na obiektach ROSRRiT, ul. Jana Pawła II 6.

Harmonogram meczów finałowych:
godz. 10.00, Mecz o III miejsce: Ukraina – Szwecja
godz. 11.00, Mecz o I miejsce: Polska – Litwa

 

źródło: Jacek Wierzbicki







Co? Gdzie? Kiedy?

  • środa, 17 Lip 16:00 16:00
    Sparing: Pogoń Siedlce – Hapoel Kfar Saba
  • sobota, 20 Lip 00:00
    Sparing: Pogoń II Siedlce – Sęp Żelechów
  • sobota, 20 Lip 00:00
    Sparing: Pogoń II Siedlce – Orzeł Unin
  • sobota, 27 Lip 00:00
    Sparing: Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski
  • sobota, 27 Lip 17:00 17:00
    II liga: Stal Rzeszów – Pogoń Siedlce
  • niedziela, 28 Lip 15:00 15:00
    Sparing: Start Gózd – Pogoń II Siedlce
  • poniedziałek, 29 Lip 15:00 15:00
    Turniej Bowlingowy o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce – I dzień
  • wtorek, 30 Lip 15:00 15:00
    Turniej Bowlingowy o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce – II dzień
  • środa, 31 Lip 00:00
    Sparing: Pogoń II Siedlce – Victoria II Sulejówek
  • środa, 31 Lip 15:00 15:00
    Turniej Bowlingowy o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce – III dzień


Sponsorzy

Patronat medialny