Świąteczne lanie w Siedlcach. Pogoń rozbiła Błękitnych (fotogaleria)

W meczu 29 kolejki II ligi Pogoń Siedlce pokonała przed własną publicznością Błękitnych Stargard 4:1.

Pogoń do meczu z Błękitnymi przystąpiła w osłabionym składzie. W porównaniu do starcia z Widzewem w składzie siedlczan zaszły cztery zmiany. Poza kadrą meczową znaleźli się pauzujący za kartki: Adam Pazio i Adam Mójta oraz kontuzjowany Damian Mosiejko. Ponadt spotkanie na ławce zaczął Andrzej Rybski. Do składu wskoczyli: Tomasz Margol, Piotr Marciniec, Kacper Szymankiewicz i Tomasz Zając.

W sobotnie popołudnie Pogoń była zespołem zdecydowanie lepszym. W 19 minucie wynik po centrze z rzutu rożnego otworzył Tomasz Margol. Chwilę później było 2:0. W polu karnym sfaulowany został Kamil Walków, a jedenastkę na raty wykorzystał Maciej Wichtowski. Do przerwy Pogoń prowadziła 2:0.

W drugiej połowie siedlczanie kontrolowali wydarzenia na boisku. W 67 minucie po kuriozalnym trafieniu samobójczym Pogoń powiększyła swoje prowadzenie. W 88 minucie Jakub Szrek zacentrował na pole karne, a tam skutecznym uderzeniem głową popisał się Grzegorz Rogala. W doliczonym czasie biało-niebiescy jeszcze dobili swoich rywali. Walków wykorzystał podanie Sebastiana Pociechy i ustalił wynik na 4:1.

II liga nie zwalnia tempa. Kolejny mecz Pogoń rozegra już w środę. Rywalem biało-niebieskich będzie Górnik Łęczna.

19.04.19, 13:30 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Błękitni Stargard 4:1 (2:0)

Bramki: Tomasz Margol 19, Maciej Wichtowski 22, Jakub Ostrowski 67 sam, Kamil Walków 90+3 – Grzegorz Rogala 88

W 22 minucie Maciej Wichtowski (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 8. Tomasz Margol, 19. Maciej Wichtowski, 4. Adam Mesjasz, 14. Bartłomiej Olszewski (85, 15. Paweł Łydkowski) – 17. Mateusz Bochnak (72, 24. Sebastian Pociecha), 21. Piotr Marciniec, 16. Bartosz Wiktoruk, 27. Kacper Szymankiewicz (90, 5. Sebastian Krawczyk), 7. Tomasz Zając (53, 11. Dariusz Brągiel) – 9. Kamil Walków

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki – 20. Jakub Szrek, 25. Wojciech Błyszko, 27. Jakub Ostrowski, 21. Grzegorz Rogala – 11. Krystian Sanocki, 15. Junpei Shimmura (72, 9. Piotr Kurbiel), 6. Filip Karmański (28, 7. Michał Cywiński), 23. Mateusz Kwiatkowski (74, 16. Błażej Starzycki), 17. Adrian Kwiatkowski (41, 8. Marcin Gawron) – 10. Przemysław Brzeziański

Żółte kartki: Mateusz Bochnak 2, Bartłomiej Olszewski 23 – Filip Karmański 25

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań)