sobota, 20 kwietnia 2024r.

Złoty gol Olszewskiego. Pogoń II z kompletem punktów (fotogaleria)

Złoty gol Olszewskiego. Pogoń II z kompletem punktów

Rezerwy siedleckiej Pogoni po pięciu meczach bez zwycięstwa w końcu zaznały smak trzech punktów. Pogoniści pokonali outsidera MKS Ciechanów 1:0 po bramce Bartłomieja Olszewskiego.

Do meczu z ostatnią drużyną w tabeli Pogoń II przystąpiła wzmocniona m.in. Rafałem Misztalem i Bartłomiejem Olszewskim z pierwszej drużyny MKP Pogoń.4

Mecz przebiegał pod dyktando drużyny z Siedlec, lecz nie obfitował w wiele sytuacji bramkowych. Gra toczyła się w środku pola i jak na lekarstwo było sytuacji, po których mogłaby paść bramka. W 8 minucie po rzucie wolnym Przemysław Rodak uderzył obok bramki. Dziesięć minut później strzał Dominika Krupy został zablokowany. Chwilę potem padł jedyny gol w meczu. Bartłomiej Olszewski przelobował golkipera gości i było 1:0. W 29 minucie Tomasz Górski nie trafił w światło bramki. Minutę potem Krupę zablokowali defensorzy Ciechanowa. W pierwszej połowie szansę na gola miał jeszcze Patryk Skrzypek, jednak uderzył nad bramką.

Po zmianie stron gra wyglądała podobnie. Pogoń stwarzała sytuacje, lecz brakowało wykończenia. W 55 minucie na strzał z 30 metrów zdecydował się Rodak i trafił w słupek. Czternaście minut później Skrzypek trafił w poprzeczkę, zaś dobijający Bartosz Kryszczuk nie trafił w światło bramki. Okazję w drugiej połowie mieli jeszcze Skrzypek i Kryszczuk, lecz bez efektu. Goście w końcówce mogli wyrównać, lecz po zagraniu wzdłuż bramki Pogoni brakowało zawodnika, który by zamknął akcję.

LICZBA MECZU

5 – od tylu spotkań Pogoń II nie zaznała smaku zwycięstwa

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w najbliższą środę 15 maja o 17:00 w Siedlcach z Drukarzem Warszawa.

12.05.19, 17:35 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – MKS Ciechanów 1:0 (1:0)

Bramka: Bartłomiej Olszewski 19

Pogoń II: 12. Rafał Misztal – 13. Karol Grochowski (68, 27. Bartosz Kryszczuk), 3. Aleksander Woźnica, 8. Tomasz Górski, 14. Michał Markiewicz – 21. Dominik Krupa, 17. Przemysław Rodak, 23. Bartłomiej Olszewski, 18. Sebastian Bober (81, 22. Igor Łęczycki), 34. Mateusz Jarkowski (46, 7. Michał Filipek) – 9. Patryk Skrzypek (88, 5. Cezary Chraszcz)

Ciechanów: 1. Rafał Olszewski – 8. Paweł Dołęgowski, 17. Dawid Załęski, 6. Łukasz Sepczyński, 80. Olaf Chocholski – 97. Seweryn Nowicki (83, 2. Mateusz Samkowski), 11. Jakub Ładziński, 94. Patryk Tosik, 7. Damian Matusiak, 22. Mikołaj Firek – 9. Kamil Jagielski (67, 26. Igor Kaczorek)

Sędzia: Jakub Indyka (Radom)