wtorek, 19 marca 2024r.

W regionie: Hutnik rozbił Podlasie w meczu na szczycie (fotogaleria)

W meczu na szczycie siedleckiej okręgówki Hutnik Huta Czechy wygrał 4:1 z Podlasiem Sokołów Podlaski.

Hutnik tydzień wcześniej doznał pierwszej porażki w trwającym sezonie. W jej efekcie strata piłkarzy Rafała Głąbickiego do lidera z Sokołowa Podlaskiego wzrosła do sześciu punktów. Podlasie w razie zwycięstwa mogło zapewnić sobie powrót do IV ligi.

Rangę spotkania docenili kibice. Na trybunach zasiadło blisko 200 osób. Zorganizowani kibice Hutnika zostali wsparcie przez przyjaciół z Amura Wilga, Mazovii Mińsk Mazowiecki i Sępa Żelechów. Na początku meczu zaprezentowano imponującą oprawę z motywem z serialu „Gra o tron”.

Początek spotkania nie zapowiadał wysokiego zwycięstwa gospodarzy. W 7 minucie nieporadność defensywy Hutnika wykorzystał Łukasz Supleński. Do wyrównania doprowadził Bartłomiej Jedynak, który wygrał walkę powietrznym w polu karnym i ku zaskoczeniu wszystkich trafił przy słupku. Wyrównujący gol podziałał ożywczo na gospodarzy. W 21 minucie Kamil Szostak zaczął swój strzelecki koncert, główkując po wrzutce Mateusz Rękawka spod chorągiewki. Po pół godzinie gry Michał Macioszek nie wykorzystał sytuacji sam na sam. W końcówce pierwszej połowy Szostak ustrzelił dublet. Napastnik Hutnik stanął oko w oko z Piotrem Szymańskim i nie dał mu szans. Do przerwy było 3:1.

W 48 minucie Maciej Lis zatrzymał Przemysława Głowacza w sytuacji sam na sam. Hutnik odpowiedział strzałem Głąbickiego sprzed pola karnego, jednak Szymański odbił piłkę do boku. W 62 minucie Michał Macioszek ostemplował słupek. Napór Hutnika rósł i dał efekt. W 71 minucie Szostak skompletował hat tricka, strzelając z ostrego kąta pod brzuchem Szymańskiego. Hutnik wygrał 4:1 i zmniejszył straty do Podlasia do trzech oczek.

PLANY HUTNIKA I PODLASIA

W niedzielę 26 maja o 14:00 Hutnik zagra w Zbuczynie z Wektrą, natomiast Podlasie zmierzy się na wyjeździe z Czarnymi Węgrów – początek derbów o 18:00.

18.05.19, 13:05 – Trąbki

Liga okręgowa: Hutnik Huta Czechy – Podlasie Sokołów Podlaski 4:1 (3:1)

Bramki: Bartłomiej Jedynak 14, Kamil Szostak 21, 45, 71 – Łukasz Supleński 7

Hutnik: 1. Maciej Lis – 20. Przemysław Grudniak, 3. Arkadiusz Wardak, 23. Jakub Kardyka, 19. Mateusz Rękawek – 6. Bartłomiej Jedynak (51, 10. Piotr Szostak), 15. Wojciech Wilczek (90, 21. Mateusz Zawadka), 16. Rafał Głąbicki (61, 28. Rafał Macioszek), 4. Michał Macioszek (69, 7. Filip Gawinek), 11. Sebastian Grzegorczyk (87, 2. Kamil Sibilski) – 8. Kamil Szostak (84, 9. Paweł Wilczek)

Podlasie: 1. Piotr Szymański – 18. Łukasz Buczyński (57, 2. Piotr Goś), 16. Kacper Komycz, 5. Karol Przybyszewski (84, 19. Łukasz Parzonka), 3. Michał Piotrowski – 7. Łukasz Supleński (81, 20. Piotr Osial), 9. Hubert Fabisiak, 8. Jakub Nowotniak (67, 17. Kamil Horowicz), 11. Paweł Buczyński (46, 6. Daniel Klimczuk), 13. Dawid Kobus (88, 15. Mateusz Wierzbicki) – 10. Przemysław Głowacz

Żółte kartki: Maciej Lis 73, Paweł Wilczek 90+1, Rafał Macioszek 90+5 – Przemysław Głowacz 16, Łukasz Supleński 73

Sędzia: Arkadiusz Pazdyka (Siedlce)