wtorek, 19 marca 2024r.

Niespodziewany remis z Budowlanymi (multimedia)

Podopieczni Krzysztofa Folca zremisowali 20:20 z Budowlanymi Lublin, choć tuż po przerwie przegrywali 7:20.

Siedleccy rugbiści w razie zwycięstwa mogli zapewnić sobie trzecie miejsce po rundzie zasadniczej, a co za tym idzie rolę gospodarza w meczu o brąz Ekstraligi.

W składzie Budowlanych zaprezentowało się kilku byłych Pogonistów, a zza linii dowodzili nimi Andrzej Kozak i Stanisław Więciorek. Rugbiści z Koziego Grodu przyjechali do Siedlec żądni sprawienia niespodzianki. Pogoniści mieli swoje plany i zaczęli je realizować w 17 minucie. Gospodarze, korzystając z gry w przewadze, otworzyli wynik za sprawą Ołeksandra Szewczenki. Po chwili podwyższył Anton Szaszero (7:0). Budowlani nie przejęli się stratą punktów i doszli do głosu w drugiej części pierwszej połowy. Dwa przyłożenia, karny i podwyższenie sprawiły, że lublinianie schodzili na przerwę przy prowadzeniu 15:7.

W szatni Pogoniści rozmawiali krótko i dosadnie. Tuż po przerwie to jednak Budowlani zdobyli kolejne punkty. Rezultat 20:7 sprawił, że gospodarze znaleźli się pod ścianą. Drugie przyłożenie Szewczenki wlało nadzieje w serca Pogonistów. Siedlczanie rozkręcali się z minuty na minutę, a Budowlani popełniali coraz więcej błędów. Andrei Cebotari zbliżył do siebie oba zespoły (17:20), a Daniel Gdula doprowadził do remisu z karnego. Ten sam zawodnik mógł przechylić szalę na korzyść siedlczan, jednak trafił w słup. W końcówce przebojowy rajd przeprowadził Przemysław Rajewski, lecz do szczęścia zabrakło kilkunastu metrów. Remis 20:20 stał się faktem.

W sobotę 1 czerwca o 14:00 Pogoń zagra w Warszawie ze Skrą.

05.05.19, 17:30 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 20:20 (7:15)

Punkty: Ołeksandr Szewczenko 10 (2 P), Andrei Cebotari 5 (P), Daniel Gdula 3 (K), Anton Szaszero 2 (pd) – Levani Barkava 5 (K, pd), Jakub Bobruk 5 (P), Aleh Khilko 5 (P), Michał Majcher 5 (P)

Pogoń: 1. Dato Chaduneli, 2. Adrian Chróściel, 3. Peet Vorster (52, 16. Tomasz Gołąb), 4. Marek Mirosz (41, 26. Maciej Panasiuk), 5. Krystian Olejek, 6. Norbert Kargol, 7. Paweł Antoszczuk (75, 19. Mateusz Siekierka), 8. Ołeksandr Szewczenko, 9. Daniel Trybus, 10. Anton Szaszero, 11. Tomasz Biernacki, 12. Michał Węzka, 13. Andrei Cebotari, 14. Mateusz Adamski (47, 28. Daniel Gdula), 15. Przemysław Rajewski

Żółte kartki: Kamil Wiecaszek, Levani Chikovani