wtorek, 19 marca 2024r.

Na drodze do zwycięstwa stanęli sędziowie. Niedziałek trzeci w Pucharze Europy

Rodzeństwo Niedziałków reprezentowało nasz kraj w 13 Pucharze Europy w chodzie sportowym. W zawodach, które odbyły się w litewskiej Olicie na podium stanął Łukasz.

19 maja w litewskiej Olicie odbył się 13 Puchar Europy w chodzie sportowym. W zawodach wzięło udział rodzeństwo Niedziałków: Olga i Łukasz. Olga rywalizowała z seniorkami na 20 km, natomiast na Łukasza czekał dystans 10 km w kat. U-20.

Najwięcej oczekiwaliśmy od Łukasza. Będący w coraz lepszej formie zawodnik WLKS Siedlce-Nowe Iganie był bardzo bliski zdobycia złotego medalu. Od początku dystansu pozostawał samotnym liderem, ale po siedmiu kilometrach dołączył do niego Ricardo Orsoni. Atak Łukasza przed ostatnim kilometrem zakończył się trzecią czerwoną kartką i jedną minutą postoju w Pit-Lane. Ostatecznie zwyciężył Włoch (42.43), przed Hiszpanem Pedro Conesą (43.18) i Polakiem (43.28), który powtórzył sukces z poprzedniego Pucharu Europy w czeskich Podiebradach z 2017 roku (3 miejsce w czasie 41:28 i nowy rekord Polski U-18 na 10 km – pisaliśmy o tym TUTAJ).

Olga Niedziałek uplasowała się na 26 pozycji (1.39:17). Triumfowała Litwinka Živilė Vaiciukevičiūtė – 1.29:48. Drużynowo zwyciężyły Hiszpanki, a polskie chodziarki zajęły szóstą lokatę.

Puchar Europy w chodzie sportowym rozgrywany jest od 1996 roku. Gospodarzem pierwszej edycji imprezy była A Coruña (Hiszpania). Podczas zawodów odbywa się rywalizacja w chodzie na 20 i 50 kilometrów, juniorzy walczą na dystansie 10 kilometrów.