Medale i rekordy. Mistrzostwa Polski U-23 w Stoku Lackim przeszły do historii (fotogaleria)

   
Autor:
Dodano: 2019/05/27 11:58    views 402

Stok Lacki przez dwa dni został opanowany przez sztangistów, którzy rywalizowali w Mistrzostwach Polski U-23 w podnoszeniu ciężarów pod patronatem Starosty Siedleckiego Karola Tchórzewskiego i Wójta Gminy Siedlce dr Henryka Brodowskiego.

Zarówno rywalizacja kobiet, jak i mężczyzn stała na wysokim poziomie. W wielu kategoriach o zwycięstwach decydowały ostatnie próby. Nie zabrakło również rekordów życiowych.

W kat. 48 kg złoty medal zgarnęła Karolina Miszczak (WLKS), która nie miała rywalek. Jej klubowa koleżanka Angelika Bednarz była druga w kat. 81 kg. Lepsza była tylko sokołowianka Eliza Wcisłak, reprezentująca Zawiszę Bydgoszcz. W kat. 59 kg równych nie miała sobie Agata Rok (Feniks Siedlce). W rywalizacji mężczyzn Sebastian Protasiuk był tuż za podium w kat. 81 kg. Do brązowego medalu zabrakło punktu.

Rok była dziewiąta w klasyfikacji Sinclaira. Wcisłak druga, zaś wygrała Weronika Zielińska (AZS-AWF Biała Podlaska).

WLKS zajął szóste miejsce w klasyfikacji zespołowej. Najlepszy okazał się Znicz Biłgoraj, który wyprzedził Budowlanych Opole oraz Zawiszę Bydgoszcz.

Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego był Roman Garwacki, Dyrektor Towarzystwa Ubezpieczeń UNIQA Przedstawicielstwo w Siedlcach. Jego zastępcami byli: Adam Gabiński, wiceprezes WLKS, Janusz Krysiak, właściciel Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego Agroinstal w Strzale, Andrzej Rymuza, Przewodniczący Rady Gminy Siedlce oraz Mariusz Saraczewski, Dyrektor Biura Reklamy Życia Siedleckiego. Członkowie: Mirosław Buczek, Jacek Kuźniarski, Wojciech Papakul, Adam Próchnicki, Mirosław Sawicki, Stefan Długosz.

Organizator zawodów to Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Nowe Iganie przy współpracy Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Samorządu Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów, Powiatu Siedleckiego, Gminy Siedlce, Zespołu Oświatowego w Stoku Lackim.

 

źródło i foto: własne


Co? Gdzie? Kiedy?

 • środa, 3 Lip 00:00
  Sparing: Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce
 • piątek, 5 Lip 00:00
  Sparing: Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki
 • sobota, 6 Lip 10:00 10:00
  Grand Prix Siedlec w szachach – turniej 7
 • sobota, 6 Lip 17:00 17:00
  Sparing: Legia Warszawa – Pogoń Siedlce
 • sobota, 13 Lip 00:00
  Sparing: Pogoń II Siedlce – Naprzód Skórzec
 • sobota, 13 Lip 11:00 11:00
  Sparing: Pogoń Siedlce – Motor Lublin
 • środa, 17 Lip 00:00
  Sparing: Pogoń Siedlce – Hapoel Kfar Saba
 • sobota, 20 Lip 00:00
  Sparing: Pogoń II Siedlce – Orzeł Unin
 • sobota, 20 Lip 00:00
  Sparing: Pogoń II Siedlce – Sęp Żelechów
 • sobota, 20 Lip 10:00 10:00
  Sparing: Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo


Sponsorzy

Patronat medialny