wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Triathlonowe sukcesy siedlczan w Gniewinie

Wysokie miejsca w imprezie triathlonowej w Gniewinie zajmowali zawodnicy i zawodniczki Triathlon Siedlce Club.

W Gniewino Triathlon Energy wystartowało kilkoro reprezentantów TSC. Zawody przebiegały w trudnych warunkach. Zimna woda (zaledwie 15 stopni) i mocny wiatr (porywy do 60 km/h) skutecznie utrudniały uzyskiwanie życiowych czasów. Mimo to siedlczanom udało się „wskoczyć” na podium.

Mirosław Krasuski wygrał swoją kategorię wiekową. Przygotowujący się do Ironman w Cork, Andrzej Zwierzchowski zajął 2 miejsce w kat. open na dystansie 1/2 IM. Debiut na tym dystansie zaliczyła Kinga Kopańska zajmując 2 lokatę wśród kobiet. Z kolei Paweł Janiak uplasował się na 3 pozycji w swojej kategorii wiekowej.

Katarzyna Kopańska na dystansie 1/4 wygrała swoją kategorię, a udane debiuty zaliczyły: Ewy Blachnio – Krasuskiej i Anety Marciszewskiej.

Najmłodsi także nie próżnowali. Na 200 m Stanisław Błachnio wbiegł na metę jako pierwszy. Antoni Blachnio na dystansie 500 m był drugi, a Franciszek Błachnio zajął najmniej lubiane przez sportowców miejsce – czwarte.

źródło i foto: Triathlon Siedlce Club (FB)