wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Biegowe święto w Mińsku Mazowieckim. Drugie zawody Grand Prix Traktu Brzeskiego

Drugim przystankiem na trasie Grand Prix Traktu Brzeskiego 2019 był Mińsk Mazowiecki. To w tym mieście odbyły się Ogólnopolskie Biegi Uliczne: 24 Mazowiecka Piętnastka i 5 Mazowiecka Piątka.

Po inaugurującym nowy cykl Grand Prix Traktu Brzeskiego Półmaratonie Wiązowskim, tym razem przyszedł czas na majowe bieganie w Mińsku Mazowieckim. Tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja, nieprzerwanie od 1996 roku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował Ogólnopolskie Biegi Uliczne.

Dystans, który uczestnicy pokonywali od pierwszej edycji to 15 km. W 2015 roku do piętnastu kilometrów dołączył bieg na 5 km, który od pierwszej edycji został włączony do cyklu Grand Prix Traktu Brzeskiego. Tegoroczne biegi w Mińsku Mazowieckim w tym roku przyciągnęły na start 366 osób (Mazowiecka Piętnastka) oraz 351 osób (Mazowiecka Piątka). Tradycyjnie bieg główny poprzedzony był biegami dziecięcymi na różnych dystansach. W tym roku na starcie wszystkich kategorii łącznie stanęło 250 młodych zawodników. Każdy po ukończonym biegu otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrody za miejsca 1-3.

Zwycięzcą 5 Mazowieckiej Piątki został Mathew Kosgel z Kenii. Drugie miejsce zajął jego rodak Hilary Kiptum Kimaivo, zaś trzeci był Iurii Vykhopen z Ukrainy. Najlepszym siedlczaninem okazał się Paweł Jastrzębski z Yulo Run Team Siedlce, który dotarł do mety na 15 miejscu. Na 160 pozycji uplasowała się najszybsza kobieta z naszego miasta – Agata Mitrofaniuk.

WYNIKI – 5 km

W klasyfikacji generalnej biegu na 15 km, na podium stanęli ci sami zawodnicy, co na krótszym dystansie. Najlepszymi biegaczami z naszego miasta okazali się: Mateusz Wilczyński – dziewiętnasty oraz Agnieszka Ślebzak-Kotłuniak – osiemdziesiąta siódma.

WYNIKI – 15 km

źródło: własne / gptb.pl / minskmaz.com / mosir.org.pl; foto: minskmaz.com (Andrzej Ryszawa)