Medalowy start siedleckich Gladiatorek w MP młodzików w sumo

W mistrzostwach Polski młodzików w sumo, które odbyły się w Lublinie, startowali zawodnicy Gladiatora Siedlce. Spisali się wyśmienicie, kilkakrotnie stając na podium.

W pierwszy czerwcowy weekend (1-2.06) w Lublinie zorganizowano mistrzostwa Polski młodzików w sumo. W zawodach rywalizowało 69 dziewcząt i 85 chłopców.

Debiuty w zawodach tej rangi zaliczyli reprezentanci Gladiatora Siedlce. I były to niezwykle udane debiuty, bowiem siedlczanie wywalczyli w Lublinie 3 medale!

„Best of the best” w kat. 55 kg oraz wśród wszystkich startujących okazała się Amelia Skup. Siedlecka Gladiatorka w finale pokonała Wiktorię Żebrowską z Niedźwiadka Warszawa, a jej postawa w zawodach na tyle spodobała się jurorom, że została uznana najlepszą zawodniczką mistrzostw.

Tytuł wicemistrzowski zdobyła Zuzanna Nowińska. Walcząca w kat. +65 kg zawodniczka w decydującym o złocie starciu, musiała uznać wyższość Małgorzaty Grzywaczewskiej z Sokoła Lublin.

Na najniższym stopniu podium stanęła Julia Kobylińska, która walczyła w kat. 50 kg.

Tak dobra postawa zawodniczek Gladiatora wpłynęła na zajęcie przez siedlecki klub trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Chłopcom z Gladiatora nie poszło tak dobrze, jak dziewczętom. Piąte miejsce w kat. 65 kg zajął Ksawery Wolski, a na pozycjach 7-9 w kat. 50 kg sklasyfikowano Dawida Dudę.

źródło: własne / Gladiator Siedlce (FB); foto: Gladiator Siedlce (FB)