Porażka w Warszawie. Mecz o trzecie miejsce w Siedlcach

Siedleccy rugbiści przegrali 17:24 ze Skrą Warszawa w ostatnim meczu rundy zasadniczej. Porażka nie wpłynęła na sytuacje Pogoni w tabeli.

Podopieczni Krzysztofa Folca potrzebowali, zwycięstwa remisu lub nikłej porażki, żeby być pewnym funkcji gospodarza w meczu o trzecie miejsce.

Siedlczanie zanotowali tylko trzy przyłożenia w stolicy Polski. Do przerwy było 12:7 dla Pogoni, jednak po przerwie Skra zabrała się do roboty. Warszawscy rugbiści dopięli swojego zdobywając ofensywny bonus za cztery przyłożenia, ale nie zdołali wygrać wyżej niż siedmioma punktami. W ostatecznym rozrachunku to przesądziło, że mały finał Ekstraligi zostanie rozegrany w Siedlcach. Pogoń przegrała 17:24.

PLANY POGONI

W połowie czerwca odbędą się dwa ostatnie mecze Ekstraligi. Pogoniści w spotkaniu o trzecie miejsce podejmą Skrę Warszawa.

01.06.19, 14:00 – Warszawa

Ekstraliga: Skra Warszawa – Awenta MKS Pogoń Siedlce 24:17 (7:12)

Punkty: Michał Droszcz 5 (P), Vaha Halaifonua 5 (P), Marcin Maciejewski 5 (P), Martin Mangongo 5 (P), Violeti Kolo 4 (2 pd) – Andrei Cebotari 5 (P), Peet Vorster 5 (P), Eduard Wertyłećkyj 5 (P), Anton Szaszero 2 (pd)

Pogoń: 1. Tomasz Gołąb, 2. Adrian Chróściel, 3. Peet Vorster, 4. Ołeksandr Szewczenko, 5. Krystian Olejek, 6. Norbert Kargol, 7. Davit Chaduneli (70, 19. Mateusz Siekierka), 8. Eduard Wertyłećkyj, 9. Daniel Trybus, 10. Anton Szaszero, 11. Tomasz Biernacki (71, 23. Andrei Cebotari), 12. Michał Węzka (63, 21. Mateusz Dąbrowski), 13. Daniel Gdula, 14. Mateusz Adamski, 15. Przemysław Rajewski

Żółta kartka: Karol Król