sobota, 20 kwietnia 2024r.

Kamil Plichta mistrzem Siedlec w szachach (fotogaleria)

1 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Siedlcach odbył się 6 turniej szachowy z cyklu Grand Prix Siedlec. Zawody te były jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Siedlec w szachach szybkich.

Turniej zgromadził 27 zawodników w tym 13 zawodników z rankingiem międzynarodowym elo.

Szósty turniej szachowy wygrał Kamil Plichta z Klubu Szachowego Biały Król Wisznia Mała, który uzyskał 8,0 punktów.

Drugie miejsce zajął brat Kamila z tego samego klubu, uczeń ZSP nr 4 w Siedlcach Krzysztof Plichta (7.0 pkt),

a trzecie  Hubert Goławski z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego (6,5 pkt).

Na uwagę zasługuje fakt, że dwaj pierwsi zawodnicy wywodzą się  ze Skoczka Siedlce. Zawody wyłoniły nowego Mistrza Siedlec, którym został Kamil Plichta.

Turniej odbył się na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim. Sędzią turnieju był prezes Skoczka Siedlce Zdzisław Stefanoff.

Na turniej zawitała telewizja siedlecka, która przeprowadziła wywiady m.in. z Kamilem Plichtą (mistrz FIDE) i z prezesem Skoczka Siedlce Zdzisławem Stefanoff.