Licencja, nadzór i kara. Polski Związek Piłki Nożnej rozpatrzył klubowe wnioski

   
Autor:
Dodano: 2019/06/04 18:45    views 2107

We wtorek 4 czerwca odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, na którym rozpatrzono wnioski klubów ubiegających się o grę w II lidze.

PZPN rozpatrzył wnioski klubów o grę w II lidze w sezonie 2019-20. Wśród rozpatrzonych dokumentów były te złożone przez działaczy Pogoni Siedlce.

Po analizie Komisja postanowiła przyznać Pogoni:

– licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2019-20
z nadzorem sportowym;

– nałożyć na klub sankcję regulaminową w postaci obowiązku zapłaty kwoty tysiąca złotych za naruszenie kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego.

Pełny komunikat PZPN

Podręcznik licencyjny dla klubów II ligi 

 

źródło: własne, PZPN; foto: Maciej Sztajnert

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
qqq
Gość
qqq
11 miesięcy 30 dni temu

Orientuje się ktoś może, czym jest nadzór sportowy?

F3....
Gość
F3....
11 miesięcy 30 dni temu

W zakresie wymogów sportowych może chodzi o pkt. 5 – kryteria sportowe i kolejne podpunkty – Zespoły młodzieżowe, udział zawodników młodzieżowych, opieka medyczna itp. Ogólnie Wnioskodawca powinien inwestować w szkolenie młodzieży, jakość szkolenia itd. Jeżeli programy szkolenia nie zawierają np. obowiązkowego elementu szkolenia z zakresu polityki antydopingowej czy innej drobnostki dostaje nadzór. sportowy. Gdyby podali konkretnie symbol z podręcznika np. 5.03.S.01 nie byłoby tylu głopich wpisów np portalach typu 90minut.

Maro72
Gość
Maro72
11 miesięcy 28 dni temu

A kiedy walne.?
Jakoś tak cicho.

kura3
Gość
kura3
11 miesięcy 27 dni temu

Przecież statutowo “Walne” jest zwoływane co 2 lata. Skoro było w roku ubiegłym, to oczywiste że za ok będzie kolejne. Chyba że Zarząd podejmie decyzję o zwołaniu wcześniej.

kocurro
Gość
kocurro
11 miesięcy 24 dni temu

Upraszczając i skracając F.04 to: . Kryterium – brak przeterminowanych zobowiązań wobec pracowników oraz na rzecz ZUS i Urzędu Skarbowego.
Prościej – wiszą kasę zawodnikom…

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny