W regionie: Horbowicz ze srebrem i kwalifikacją do MME

   
Autor:
Dodano: 2019/06/12 11:50    views 1031

Podczas rozegranych w Krakowie Mistrzostw Polski w Wielobojach i Sztafetach – sklasyfikowano najlepszych w kraju dziesięcioboistów. Wśród nich znalazł się Rafał Horbowicz, lekkoatleta pochodzący z regionu siedleckiego. Wieloboista zajął drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej i uzyskał kwalifikację do MME w szwedzkim Gävle.

W dniach 8-9 czerwca, zorganizowano w Krakowie zmagania najlepszych w kraju specjalistów od wieloboju lekkoatletycznego. Udział w nich wziął również Rafał Horbowicz. Zawodnik wywodzący się z Koszelówki (pow. łosicki), obecnie reprezentujący barwy stołecznego klubu KS Warszawianka, zaprezentował się w trakcie Mistrzostw Polski z bardzo dobrej strony.

Lekkoatleta poprawił aż 7 ze swoich 10 wielobojowych życiówek i z wynikiem 7549 punktów zajął w klasyfikacji generalnej drugie miejsce, ustępując jedynie olimpijczykowi z Rio – Pawłowi Wiesiołkowi. Horbowicz okazał się najlepszym wieloboistą w klasyfikacji U-23. Wynik dał mu przepustkę na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce, które odbędą się w szwedzkim Gävle w dniach 11-14 lipca.


źródło: własne, PZLA; foto: Tomasz Kasjaniuk
Sponsorzy

Patronat medialny