Medale Głuchowskiego i Osińskiej w tenisowych mistrzostwach Polski weteranów

   
Autor:
Dodano: 2019/06/12 23:40    views 826

Dwoje reprezentantów Siedlec wzięło udział w mistrzostwach Polski weteranów w tenisie stołowym, które odbyły się w Jastrzębiu-Zdroju.

Od 7 do 9 czerwca w Jastrzębiu Zdroju trwały mistrzostwa Polski weteranów w tenisie stołowym. Nasze miasto w tych zawodach było reprezentowane przed dwoje pingpongistów.

Wśród kobiet w kat. 50-59 rywalizowała Anna Osińska, zaś w kat. 65-69 u panów walczył Jerzy Głuchowski.

Jerzy Głuchowski W grze indywidualnej rozpoczął od wygrania wszystkich trzech spotkań w swojej grupie eliminacyjnej tracąc zaledwie 1 seta. W fazie pucharowej (przegrany odpada) Głuchowski rozprawiał się z kolejnymi przeciwnikami, aż dotarł do finału! Prowadził już w nim 2:1, ale rywal Henryk Prusiński nie dał za wygraną, triumfując w dwóch kolejnych setach i w całym pojedynku. Siedlczanin mógł cieszyć się ze srebrnego medalu mistrzostw Polski w grze pojedynczej.

WYNIKI M65-69 – gra pojedyncza

Głuchowski rywalizował również w grze podwójnej. Wspólnie ze Stanisławem Magdoniem dotarli do półfinału, w którym okazali się gorsi od duetu Janusz Żukowski / Henryk Prusiński. Mimo to medal brązowy przypadł w udziale siedlczaninowi i przedstawicielowi Dębicy.

WYNIKI M65-69 – gra podwójna


Annie Osińskiej nie powiodło się w grze pojedynczej. Zajęła 3 miejsce w grupie i odpadła z rywalizacji.

WYNIKI K50-59 – gra pojedyncza

Dużo lepiej siedlczanka wypadła w grze podwójnej (z Teresą Gregorczyk z Warszawy) i w mikście (z Dariuszem Świdrem z Kwidzyna). Zarówno w jednej jak i w drugiej grze dotarła do półfinału. Chociaż te pojedynki wygrywali rywale, to medale brązowe stały się udziałem Osińskiej.

WYNIKI K50-59 – gra podwójna

WYNIKI K50-59 – gra mieszana

 

źródło: własne / PZTS; foto: katowice.tvp.pl
Sponsorzy

Patronat medialny