25 edycja Międzynarodowego Turnieju im. Eugeniusza Bryzka

   
Autor:
Dodano: 2019/06/14 7:57    views 220

15 czerwca odbędzie się XXV Międzynarodowy Turniej im. Eugeniusza Bryzka w podnoszeniu ciężarów.

Współorganizatorem Turnieju jest Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Starosta Siedlecki oraz Urząd Miasta Siedlce.

W zawodach wystartują reprezentacje Białorusi, Litwy, Łotwy oraz kluby z Ciechanowa, Ostrowi Mazowieckiej i Siedlec.

PROGRAM TURNIEJU:

15:00 – start grupy dziewcząt

16:30 – otwarcie turnieju

16:45 – start grupy chłopców

18:30 – zakończenie turnieju

Eugeniusz Bryzek urodził się w Kozienicach. Po ukończeniu Technikum Mleczarskiego w Rzeszowie rozpoczął studia na wydziale technologii mleczarskiej i żywności Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie. Po obronie dyplomu inżyniera w roku 1968 rozpoczął pracę w przemyśle mleczarskim – w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Rykach. Po odbyciu stażu został wiceprezesem ds. skupu i handlu, a następnie wiceprezesem zarządu ds. technicznych. W maju 1975 roku objął stanowisko Prezesa Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łosicach. Rok później został Prezesem Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Siedlcach. Kierował nią nieprzerwanie aż do swojej przedwczesnej śmierci. Zmarł w czerwcu 1994 roku, mając 50 lat. Położył wielkie zasługi w rozwój i rozbudowę siedleckiej mleczarni. Od 1976 roku aktywnie włączył się też w działalność naszego klubu, pełniąc przez wiele lat funkcję wiceprezesa zarządu.

Szczególnie związał się z sekcją podnoszenia ciężarów, pomagając jej na miarę swych możliwości. Jego przedwczesne odejście i dla nas, naszego klubu, było ogromną stratą.

Pracami Komitetu Organizacyjnego pokieruje Marek Czapski – Prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Siedlcach, zastępują go: Waldemar Broś – Prezes Zarządu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich oraz Klemens Ciesielski – Prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Mleczarzy, Waldemar Szajko – wiceprezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Członkami Komitetu Organizacyjnego zostali: Mirosław Buczek, Mirosław Sawicki, Mariusz Saraczewski, Waldemar Spólnicki, Zygmunt Wielogórski, Stefan Długosz.

Turniej odbędzie się w siłowni przy ul. Kazimierzowskiej 23.

 

źródło i foto: własne
Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz


Co? Gdzie? Kiedy?

 • środa, 3 Lip 00:00
  Sparing: Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce
 • piątek, 5 Lip 00:00
  Sparing: Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki
 • sobota, 6 Lip 10:00 10:00
  Grand Prix Siedlec w szachach – turniej 7
 • sobota, 6 Lip 17:00 17:00
  Sparing: Legia Warszawa – Pogoń Siedlce
 • sobota, 13 Lip 00:00
  Sparing: Pogoń II Siedlce – Naprzód Skórzec
 • sobota, 13 Lip 11:00 11:00
  Sparing: Pogoń Siedlce – Motor Lublin
 • środa, 17 Lip 00:00
  Sparing: Pogoń Siedlce – Hapoel Kfar Saba
 • sobota, 20 Lip 00:00
  Sparing: Pogoń II Siedlce – Orzeł Unin
 • sobota, 20 Lip 00:00
  Sparing: Pogoń II Siedlce – Sęp Żelechów
 • sobota, 20 Lip 10:00 10:00
  Sparing: Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo


Sponsorzy

Patronat medialny