Siedleckie sztangistki z medalami mistrzostw Polski seniorek

Dwa medale mistrzostw Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów przywiozły reprezentantki WLKS Siedlce-Nowe Iganie z Ciechanowa.

Przez trzy dni (21-32 czerwca) w Hali Sportowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie rozgrywane były mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w podnoszeniu ciężarów. Była to 26 edycja u kobiet i 88 u mężczyzn. Wystartowało 61 pań i 65 panów. W tym gronie było pięcioro reprezentantów WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Z podniesionym czołem z Ciechanowa wróciły nasze sztangistki, wywalczając miejsca na podium.

Jako pierwsze w mistrzostwach Polski do rywalizacji przystąpiły cztery panie w kat. 45 kg. Szansa na medal dla startującej tu Karoliny Miszczak była bardzo duża. Zawodniczka WLKS wykorzystała ją. Dzięki udanym podejściom w rwaniu (42 kg) i podrzucie (48 kg), udało się jej zająć 3 miejsce. Ponadto wywalczyła małe brązowe medale za obie techniki. Wynik w dwuboju Karoliny to 90 kg i 160, 6 pkt w klasyfikacji wg punktacji Sinclaira. Złoty medal z wynikiem 125 kg (55 kg + 65 kg) zdobył Paulina Kudłaszyk z Budowlanych Całus Nowy Tomyśl.

W kat. 87 kg rywalizowała Angelika Bednarz. Wprawdzie główną pretendentką do złota była Diana Flak, jednak siedlczanka była w stawce zawodniczek, które mogły pokusić się o medale innego koloru. Ostatecznie Flak z Unii Hrubieszów zwyciężyła osiągając 185 kg w dwuboju (80 kg + 105 kg), ale na drugim stopniu podium zameldowała się nasza sztangistka! 76 kg w rwaniu i 83 kg w podrzucie pozwoliły Bednarz zdobyć srebrny medal w całokształcie i małe srebrne krążki za jeden i drugi bój.

Jeśli chodzi o naszych sztangistów to piąte lokaty są najwyższymi w ich wykonaniu. W kat. 67 kg na tym miejscu uplasował się Karol Doleszczak (228 kg w dwuboju, 103 kg + 125 kg; 311,0 pkt), a w kat. 89 kg taką lokatę zajął Sebastian Protasiuk (285 kg w dwuboju, 125 kg + 160 kg; 346,5 pkt). Nie powiodło się za to Mateuszowi Kaszubie w kat. 102 kg, który nie zaliczył ani jednego udanego podejścia i nie został sklasyfikowany.

W klasyfikacji klubowej (kobiety + mężczyźni) WLKS zajął 11 miejsce.