Martyna Dołęga powołana do reprezentacji. Start w Pucharze Unii Europejskiej niebawem

   
Autor:
Dodano: 2019/06/26 0:02    views 2158

Młoda sztangistka WLKS Siedlce-Nowe Iganie Martyna Dołęga będzie rywalizować w europejskim turnieju, który odbędzie się w Irlandii.

Od 27 do 29 czerwca w najstarszym mieście Irlandii – Waterford, odbędzie się 6 Puchar Unii Europejskiej w podnoszeniu ciężarów. Powołanie do reprezentacji Polski na te zawody otrzymała Martyna Dołęga z WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Poza nią na Zielonej Wyspie wystartują: Monika Szymanek (LKS Dobryszyce), Natalia Pawlik (LKS Polwica Wierzbno), Patryk Barański (LKS Dobryszyce), Igor Osuch (LKS horyzont Mełno), Jakub Michalski (KPC Górnik Polkowice).

W turniejach o Puchar Unii Europejskiej rywalizują zespoły składające się z zawodniczek i zawodników do lat 15 (młodziczka i młodzik), do lat 17 (juniorka i junior młodszy) i do lat 20 (juniorka i junior). W poprzednich edycjach Pucharu rozegranych w Splicie (Chorwacja), Ostii (Włochy), Bormli (Malta) i rok temu w Innsbrucku, Polacy wygrywali zarówno drużynowo, jak i indywidualnie w swoich kategoriach wiekowych. Było też drugie miejsce zespołowo – dwa lata temu w Rzymie.

 

źródło: własne / PZPC; foto: Maciej Sztajnert
Sponsorzy

Patronat medialny