W regionie: Puchar sołtysa wsi Koszewnica dla Jastrzębia Żeliszew (fotogaleria)

   
Autor:
Dodano: 2019/06/30 20:36    views 1337

Osiem drużyn walczyło w pierwszej edycji turnieju o puchar sołtysa wsi Koszewnica.

Do rywalizacji przystąpiły drużyny zrzeszone w strukturach OZPN, ale i grające na co dzień w LZS. Faworytem był Jastrząb Żeliszew, który niedawno świętował awans do ligi okręgowej. Poza tym do gry stanęły dwie drużyny z Kotunia, zespół z Pieroga i współorganizatorzy – Jupiter Koszewnica.

Jupiter doszedł do półfinałów, jednak nie sprostał Jastrzębiowi. W meczu o trzecie miejsce piłkarze z Koszewnicy zmierzyli się z juniorami z Żeliszewa. Losy trzeciego miejsca rozstrzygnął konkurs rzutów karnych, w którym Jupiter wygrał 6:5. Dodatkowym wyróżnieniem dla współorganizatorów była nagroda dla najlepszego bramkarza, którą zdobył Michał Szczepaniak.

W finale Jastrząb wygrał 6:1 z Torpedą Kotuń. Liderem świeżo upieczonego beniaminka siedleckiej okręgówki był Konrad Śliwka, który z siedmioma bramkami został królem strzelców turnieju, a także został uhonorowany nagrodą MVP. Sołtys Koszewnicy Zbigniew Czarczyński zameldował się na chwilę w finale w drużynie Torpedy, doszedł nawet do sytuacji strzeleckiej, lecz jej nie wykorzystał.

Czarczyński po ostatnim meczu dziękował za pomoc przy organizacji turnieju wójtowi gminy Kotuń Grzegorzowi Góralowi. To była premierowa edycja turnieju o puchar sołtysa wsi Koszewnica, ale uczestnicy zgodnie twierdzili, że stawią się na kolejnej.

– Dziękuję sołtysowi Czarczyńskiemu za pracę włożoną w organizację turnieju. Ja tylko podpisywałem papierki. Przy okazji gratuluję drużynom z naszej gminy, które awansowały do wyższych lig – Iskra Kotuń do Klasy A, Jastrzębiowi Żeliszew historycznej promocji do ligi okręgowej. – powiedział Góral.

 

źródło i foto: własne
Sponsorzy

Patronat medialny