Wygrana w drugim sparingu. Pogoń lepsza od Górnika (fotogaleria)

W drugim letnim sparingu Pogoń Siedlce wygrała w Łęcznej z Górnikiem 1:0. Gola dla biało-niebieskich z rzutu karnego strzelił Adam Mójta.

W pierwszym sparingu siedlczanie przegrali z Jagiellonią Białystok 0:3. Tym razem Pogoniści zmierzyli się z ligowym rywalem Górnikiem Łęczna. W barwach Pogoni zagrali zawodnicy testowani m.in.: Kacper SkibickiMaciej FirlejPatryk KostykMarcin KozłowskiMichał Suchanek oraz Patryk Kubicki.

W pierwszym kwadransie inicjatywę miała Pogoń, jednak nie stworzyła sobie dogodnej okazji. W drugich 15 minutach do głosu doszedł Górnik. Najpierw groźnie z dystansu uderzył Jakub Zagórski, a następnie sytuacji sam na sam z Rafałem Misztalem nie wykorzystał Paweł Wojciechowski. W 32 minucie zaatakowała Pogoń, ale po podaniu Skibickiego niecelnie strzelał Firlej. Przed przerwą siedlczanie wyszli na prowadzenie. W polu karnym Adrian Szczerba sfaulował Firleja, a jedenastkę na gola zamienił Adam Mójta.

W drugiej połowie Górnik szukał okazji do wyrównania. Najpierw w 63 minucie było bardzo groźnie po centrze z rzutu rożnego Krystiana Wójcika, a 180 sekund później strzał Arona Stasiak skutecznie obronił Piotr Smołuch. W kolejnych minutach niewiele działa się pod obiema bramkami. W 83 minucie siedlczanie mogli podwyższyć prowadzenie, ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał Michał Suchanek. Mecz zakończył się zwycięstwem Pogoni 1:0.

Dla Pogoni trwa intensywny sparingowy tydzień. Już w piątek biało-niebiescy zagrają z Wigrami Suwałkia w sobotę czeka ich starcie z Legią Warszawa.

03.07.19, 12:00 – Łęczna

Sparing: Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce 0:1 (0:1)

Bramka: Adam Mójta 45+1 k

Górnik: (I połowa): 77. Adrian Kostrzewski – 4. Marcin Orłowski, 23. Paweł Baranowski, 2. Tomasz Midzierski, 16. Jakub Zagórski – 7. Dominik Lewandowski, 8. Marcin Stromecki, 6. Adrian Szczerba, 27. Igor Korczakowski, 21. Karol Mackiewicz – 18. Paweł Wojciechowski. (II połowa): 1. Patryk Rojek – 5. Paweł Sasin (78, 20. Bartłomiej Kukułowicz), 3. Jakub Jaroszyński, 19. Kamil Pajnowski, 11. Karol Turek – 2. zawodnik testowany I, 3. Przemysław Skałecki, 7. Tomasz Tymosiak (70, 31. Donatas Nakrošius), 10. Krystian Wójcik, 9. Aron Stasiak (78, 17. Dawid Dzięgielewski) -28. zawodnik testowany II

Pogoń: (I połowa): 12. Rafał Misztal – 22. Kacper Skibicki, 8. Tomasz Margol, 3. zawodnik testowany I (31, 99. zawodnik testowany II), 15. Bartłomiej Olszewski – 18. Marcin Kozłowski, 95. Piotr Marciniec, 5. Patryk Kostyk, 16. Bartosz Wiktoruk, 6. Adam Mójta – 27. Maciej Firlej. (II połowa): 95. Piotr Smołuch – 3. Sebastian Krawczyk, zawodnik testowany II, Tomasz Margol (62, 3. zawodnik testowany I), 11. Jakub Romanowicz – 7. Kamil Walków, 20. Michał Suchanek, 10. Damian Mosiejko, 15. Kacper Dmowski, 13. Patryk Kubicki – 95. Sebastian Barej (70. Sebastian Bober)

Sędzia: Michał Mikulski (Lublin)