czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Sparingowy remis z Wigrami Suwałki. Teraz czas na Legię (fotogalerie)

W trzecim letnim sparingu Pogoń Siedlce zremisowała z pierwszoligowymi Wigrami Suwałki 1:1.

Dla Pogoni mecz z Wigrami był trzecim sprawdzianem tego lata. Wcześniej siedlczanie przegrali z Jagiellonią Białystok oraz pokonali Górnik Łęczna. W Pogoni po raz kolejny zagrało wielu zawodników testowanych. Wśród nich znaleźli się m.in. Rafał Babul, Bartosz Brodziński, Norbert Wojtuszek i Mateusz Zawal.

W piątkowym sparingu padły dwie bramki. W pierwszej połowie na prowadzenie wyszła Pogoń. Gola po bardzo ładnej akcji strzelił testowany od jakiegoś czasu Marcin Kozłowski. Do przerwy było 1:0. Druga część padła łupem Wigier. W 61 minucie ekipa z Suwałk na bramkę zamieniła rzut rożny. Skuteczną główką popisał się Marcel Tyl. Mecz zakończył się więc remisem 1:1.

Już w sobotę o godzinie 17:00 Pogoń rozegra kolejny sparing. Rywalem siedlczan będzie Legia Warszawa.

05.07.19, 16:20 – Juchnowiec Kościelny

Sparing: Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki 1:1 (1:0)

Bramki: Marcin Kozłowski 16 – Marcel Tyl 61

Pogoń: 95. Piotr Smołuch (46, 12. Rafał Misztal) – 17. Sebastian Krawczyk, 4. zawodnik testowany (46, 8. Mateusz Zawal), 3. Bartosz Brodziński, 8. Mateusz Zawal (46, 5. zawodnik testowany II) – 22. Patryk Kubicki (82, 13. Kamil Dmowski), 20. Norbert Wojtuszek (74, 95. Sebastian Bober), 25. Marcin Kozłowski (46, 13. Kamil Dmowski, 71. 6. Dominik Barciak), 18. Rafał Babul, 99. Michał Suchanek – 7. Kamil Walków (46, 13. Sebastian Barej)

Wigry: 30. Jana Balawejder (46, 33. Dominik Kąkolewski) – 32. Grzegorz Aftyka (85, 12. Krystian Suski), 25. Arkadiusz Najemski, 34. Adrian Piekarski (46, 6. Sebastian Zalepa), 35. Paweł Gierach (75, 5. Wojciech Kuriata) – 27. Robert Bartczak (46, 99. Oskar Furst), 64. Łukasz Sosnowski (46, 89. Bartosz Gużewski), 8. Filip Karbowy (46, 16. Marcel Tyl), 14. zawodnik testowany (46, 22. Joel Huertas), 97. Cezary Sauczek (78, 15. Jakub Świątek) – 9. Kamil Sabiłło (46, 21. Szymon Łapiński)

Żółte kartki: Bartosz Brodziński 42 – Arkadiusz Najemski 49

Sędzia: Paweł Kostko (Białystok)

źródło: własne; foto: Karolina Sulej