Młodzież atakuje. Kadeci i kadetki WLKS na podium MP indywidualnie i drużynowo

Międzynarodowe mistrzostwa Polski kadetek i kadetów w zapasach w Rzeszowie były niezwykle owocne dla przedstawicieli WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

W dniach 5-7 lipca w Rzeszowie zorganizowano międzynarodowe mistrzostwa Polski kadetek i kadetów w zapasach. Rywalizowały dziewczęta oraz chłopcy specjalizujący się w stylu klasycznym oraz wolnym.

Do zmagań w Rzeszowie przystąpiło ośmioro reprezentantów WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Co ciekawe każdemu z nich udało się wywalczyć medal!

Zacznijmy od dziewcząt. W kat. 49 kg mieliśmy dwie zawodniczki WLKS. Do finału dotarła Kornelia Korporowicz jednak nie udało jej się wygrać decydującego pojedynku z Ukrainką Tatianą Zajats. Tak czy inaczej medal srebrny stał się udziałem siedlczanki. Na najniższym stopniu podium stanęła koleżanka klubowa Kornelii – Klaudia Podgórzak.

Klaudia Kudelska startująca w kat. 61 kg również zdołała wywalczyć brązowy medal.

Udane występy siedleckich zapaśniczek pozwoliły klubowi WLKS zająć w klasyfikacji klubowej 3 miejsce.

W rywalizacji „wolniaków” złoty medal w kat. 45 kg zdobył Igor Krawczyński. Pozostali zapaśnicy WLKS walczący w Rzeszowie, cieszyli się z brązowych krążków. Zdobyli je: Filip Walczak w kat. 51 kg, Adrian Gorczyca w kat. 60 kg, Patryk Kostrzewski w kat. 71 kg oraz Dominik Żuraw w kat. 80 kg.

Męska ekipa WLKS wywalczyła 2 miejsce w „drużynówce”.

Obserwując poczynania młodych zapaśniczek i zapaśników WLKS, możemy być spokojni o tę dyscyplinę w Siedlcach i wyczekiwać jeszcze większych sukcesów w przyszłości.

źródło: własne / sportzona; foto: Janusz Mazurek