Jaszczuk wygrał w Leverkusen. Bariera ośmiu metrów złamana

   
Autor:
Dodano: 2019/07/25 7:00    views 1582

Pochodzący z naszego regionu skoczek w dal, Tomasz Jaszczuk triumfował w mityngu w niemieckim Leverkusen, uzyskując swój najlepszy tegoroczny wynik.

Były zawodnik siedleckich klubów: WLKS Siedlce-Nowe Iganie i MKS Pogoń Siedlce (obecnie AZS AWF Katowice), Tomasz Jaszczuk wziął udział w mityngu w niemieckim Leverkusen.

Jaszczuk wszedł w konkurs dobrym skokiem na odległość 7.63 m. W drugiej kolejce zbliżył się do granicy 8 metrów uzyskując 7.99. Poprawił tym samym swój rekord sezonu. Pierwszą część konkursu zakończył próbą spaloną. Czwarta kolejka przyniosła kolejną poprawę w jego wykonaniu – bardzo dobry skok na odległość 8.03 m. Po raz drugi pochodzący ze Zbuczyna skoczek poprawił swój najlepszy wynik w tym roku a ponadto uzyskał najlepszy rezultat w Polsce. W piątek kolejce reprezentant Polski ponownie skoczył 8.03 m. W ostatniej serii Tomek, będąc pewny wygranej, osiągnął rezultat 7.86 m.

Wynik 8.03 metrów to dobry prognostyk na drugą część sezonu. Minimum PZLA na Mistrzostwa Świata w Katarze (28 września – 6 października) wynosi 8.17 m.

 

źródło: własne / polski-sport.pl / PZLA; foto: Marek Biczyk

KONTRAHENCI

Patronat medialny