czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Pięć bramek w Rzeszowie i porażka Pogoni

W meczu 1 kolejki II ligi sezonu 2019/20 Pogoń Siedlce przegrała na wyjeździe ze Stalą Rzeszów 2:3.

Wyjazdowy mecz z beniaminkiem z Rzeszowa oznaczał pierwsze ligowe starcie Pogonistów pod wodzą nowego trenera Kamila Sochy. Oprócz nowego szkoleniowca, w meczowej kadrze Pogoni na mecz se Stalą znalazło się aż dziewięciu nowych piłkarzy. W wyjściowym składzie po raz pierwszy w biało-niebieskich koszulkach wystąpili: Jakub Romanowicz, Marcin Kozłowski II oraz Bartosz Brodziński. Ponadto, na ławce rezerwowych Pogoni pojawili się pozyskani w aktualnym okienku: Mateusz Kluzek, Patryk Kostyk, Kacper Skibiski, Marcin Kozłowski I, Oskar Repka i Kacper Falon. W szeregach gospodarzy, w przeszłości barwy Pogoni reprezentował  rezerwowy Stali Sebastian Pociecha, natomiast w obozie siedleckim tylko Tomasz Margol ma w swojej karierze występy w drużynie Żurawi

Lepiej mecz zaczęła Stal. Pierwsza warta odnotowania sytuacja miała miejsce w 9 minucie,  był to groźny strzał Mateusza Olejarki. 11 minut później udaną obroną po strzale Łukasza Mozlera popisał się Piotr Smołuch. Ze stałego fragmentu postraszył też siedlczan Wojciech Reiman, a ze sparowanej przez bramkarza Pogoni piłki Stal stworzyła sobie jeszcze groźną sytuację po dośrodkowaniu. Bliski strzelenia bramki był w 27 minucie Mozler – kiedy to uderzył minimalnie niecelnie głową z piątego metra. Pierwszy gol padł w 35 minucie. Zaczęło się od strzału Mozlera, który trafił w słupek – uderzenie dobijał Damian Sierant, a piłkę do bramki wpakował starający się przeciąć tor lotu piłki Tomasz Margol. Pogoń, nie licząc nieudanych rzutów wolnych Adama Mójty, nie miała zbyt wielu argumentów w ofensywie w pierwszej połowie.

Na początku drugiej połowy częściej w posiadaniu piłki była Pogoń, ale nic z tego nie wynikało. W 55 minucie po długim wyrzucie z autu Mójty do strzału doszedł Bartosz Brodziński, ale była to bardzo nieudana próba. Pięć minut później szansę na podwyższenie dla Stali miał Dominik Chromiński, który w stuprocentowej sytuacji strzelił w poprzeczkę. Kolejną sytuację na bramkę dla gospodarzy miał Damian Kostkowski, po którego strzale głową piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie odbiła się na linii bramkowej. Pierwszy groźny strzał Pogoń oddała po siedemdziesięciu minutach gry – jego autorem był Kacper Skibicki, którego podaniem obsłużył Piotr Marciniec. Drugą bramkę dla Stali precyzyjnym strzałem z dystansu zdobył w 73 minucie Łukasz Mozler. Pięć minut później bramkę kontaktową dla Pogonistów strzelił Bartosz Brodziński, który uderzył precyzyjnie głową po bardzo dobrym dośrodkowaniu Mójty z lewego skrzydła. Bliski wyrównania dla Pogoni był Margol, ale jego główka o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Wiktora Kaczorowskiego. Stal odpowiedziała bardzo szybko – w 85 minucie znakomitym rajdem popisał się Damian Michalik, który wyłożył piłkę Michałowi Nawrotowi. Rezerwowy Stali nie miał żadnych problemów z pokonaniem bezradnego Smołucha. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego ostatnią bramkę w tym meczu strzelił z rzutu wolnego Bartosz Wiktoruk. Pogoń po niezłym spotkaniu musiała uznać wyższość drużyny z Rzeszowa, kończąc okazałą serię 2086 dni bez przegranej na Podkarpaciu.

W następnej serii gier Pogoń zagra po raz kolejny z zespołem z Rzeszowa. Tym razem jednak będzie to Resovia. Mecz ten odbędzie się w Siedlcach w sobotę 2 sierpnia o godzinie 17:00.

27.07.19, 17:00 – Rzeszów

II liga: Stal Rzeszów – Pogoń Siedlce 3:3 (1:0)

Bramka: Tomasz Margol 36 sam, Łukasz Mozler 73, Michał Nawrot 85 – Bartosz Brodziński 78, Bartosz Wiktoruk 90+4

Stal: 39. Wiktor Kaczorowski – 22. Damian Sierant, 2. Damian Kostkowski, 21. Sławomir Szeliga, 37. Piotr Głowacki – 15. Mateusz Olejarka (83, 13. Jakub Kądziołka), 4. Wojciech Reiman, 23. Adrian Ligienza (81, 8. Michał Nawrot), 14. Łukasz Mozler, 11. Dominik Chromiński (64, 69. Damian Michalik) – 17. Grzegorz Goncerz (70, 7. Artur Pląskowski)

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio, 8. Tomasz Margol, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 11. Jakub Romanowicz (46, 22. Kacper Skibicki), 23. Damian Mosiejko, 10. Bartosz Wiktoruk, 20. Marcin Kozłowski II (46, 7. Piotr Marciniec), 6. Adam Mójta – 9. Kamil Walków (71, 70. Kacper Falon)

Sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin)