Starty zawodników TSC w Europie i za oceanem

Gdzie startowali i jakie wyniki osiągali reprezentanci Triathlon Siedlce Club w ostatnich tygodniach?

Reprezentanci Triathlon Siedlce Club w ostatnich dniach brali udział w kilku imprezach.

28 lipca w Elblągu stawili się Katarzyna Kopańska i Tomasz Pęda. Powodem były zawody Garmin Iron Triathlon Elbląg. Katarzyna na dystansie 1/4 IM zajęła 1 miejsce w kategorii K50 (2:50.10), a Tomasz był drugi na dystansie 1/2 IM (5:14.28)

WYNIKI – Elbląg

W dniach 2-4 sierpnia w miejscowości Prachatice w Czechach odbyły się zawody XTERRA Czech European Championship 2019.

W tej wymagającej formie triathlonu TSC było reprezentowany przez age groupers’ów jak i młodzież, której start można określić, za bardzo udany.
Najmłodsza zawodniczka TSC Łucja Wierzbicka w sprincie (300 pływanie, 14 km rower i 5,25 km bieg) w kategorii 15-18 lat uplasowała się na 5 pozycji.
Najwyższe – piąte miejsce w kategorii 15-19 lat na głównym dystansie (1,5 km pływanie, 35 km rower, 10,5 km bieg) zajęła Natalia Buczek. Najszybszym zawodnikiem z TSC był Mateusz Powałka, który w bardzo mocno obsadzonej kategorii 15-19 lat zajął 11 lokatę.
Grzegorz Wierzbicki w kategorii M45 był 15, Mirosław Krasuski w kategorii M50-55 zajął 22 miejsce, a Robert Buczek był 29 w kategorii M40-44.

4 sierpnia w Narewce odbyły się kolejne zawody z cyklu Maratony Kresowe. TSC reprezentowały: Agnieszka Banaś i Anna Świtalska. Agnieszka na dystansie fit zajęła 2 miejsce, natomiast Anna była 3 w maratonie.

WYNIKI – maratony kresowe

W Boulder w Kolorado Joanna Borowik i Sebastian Borowik startowali na dystansie 1/2 IM. Joanna w kategorii K40-44 była 7, a Sebastian zajął znakomite 2 miejsce!

źródło: własne / Triathlon Siedlce Club (FB); foto: Triathlon Siedlce Club (FB)