Dublet Firleja w Legionowie. Pogoń z premierowym kompletem punktów (fotogaleria)

W meczu 3 kolejki II ligi Pogoń Siedlce wygrała 3:1 na wyjeździe z Legionovią Legionowo.

Po dwóch kolejkach Pogoń na swoim koncie miała jeden punkt i do Legionowa biało-niebiescy pojechali po pierwsze ligowe zwycięstwo. W wyjściowej jedenastce trener Kamil Socha dokonał dwóch zmian. W miejsce Adama Mójty i Damiana Mosiejki od pierwszej minuty zagrali Oskar Repka oraz Kamil Walków.

Spotkanie dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy od pierwszej minuty chcieli narzucić swoje warunki gry i przejąć inicjatywę. Pogoń jednak grała bardzo spokojnie i bezbłędnie w defensywie. W 19 minucie na własnej połowie piłkę stracił Konrad Zaklika, co błyskawicznie wykorzystała Pogoń. Bartosz Wiktoruk prostopadle zagrał do Maciej Firlej, a ten popisał się skutecznym strzałem. W 26 minucie siedlczanie powiększyli prowadzenie. Bartłomiej Olszewski dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, gdzie bramkę po uderzeniu głową zdobył Bartosz Brodziński. Do przerwy więcej goli nie padło i biało-niebiescy wygrywali 2:0.

Do drugiej połowy Pogoń przystąpiła z jedną zmianą w składzie. Poobijanego Skibickiego zastąpił Jakub Romanowicz. Legionovia dokonała dwóch roszad, ale przede wszystkim zmieniła styl na bardziej ofensywny. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 50 minucie Karol Podliński zdobył głową gola kontaktowego po dośrodkowaniu Kacpra Będzieszaka. Novia po zdobytej bramce przejęła inicjatywę, jednak defensywa Pogoni radziła sobie z próbami gospodarzy. Pogoniści przetrwali rudny moment. W 72 minucie siedlczanie powinni wyprowadzić zabójczy cios, jednak Firlej trafił w Jakuba Stefaniaka po wyłożeniu od Walkowa. Dziesięć minut później napastnik wypożyczony z Korony Kielce był już skuteczny. Firlej został uruchomiony znakomitym otwierającym podaniem przez Mosiejkę i ze stoickim spokojem wykorzystał sytuację sam na sam. Do końca meczu wynik ustalony przez Firleja nie uległ zmianie.

Oficjalne debiuty w barwach Pogoni zaliczyli Oskar Repka i  Norbert Wojtuszek.

PLANY POGONI

W następnej kolejce Pogoń czeka kolejne spotkanie derbowe. W sobotę 17 sierpnia o godzinie 17:00 siedlczanie przed własną publicznością zmierzą się ze Zniczem Pruszków.

09.08.19, 17:30 –Legionowo

II liga: Legionovia Legionowo – Pogoń Siedlce 1:3 (0:2)

Bramki: Karol Podliński 50 – Maciej Firlej 19, 82, Bartosz Brodziński 26

Legionovia: 1. Jakub Stefaniak – 24. Kacper Będzieszak, 2. Bartosz Waleńcik, 99. Daniel Choroś, 4. Jonatan Straus – 15. Kamil Wolski (46, 8. Adam Imiela), 6. Konrad Zaklika (46, 20. Stanisław Wawrzynowicz), 19. Luka Janković (73, 18. Daniel Pietraszkiewicz), 14. Patryk Koziara, 9. Eryk Więdłocha – 10. Karol Podliński (71, 7. Arkadiusz Gajewski)

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio, 4. Aya Diouf, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 22. Kacper Skibicki (46, 11. Jakub Romanowicz), 7. Piotr Marciniec (63, 23. Damian Mosiejko), 55. Oskar Repka, 10. Bartosz Wiktoruk (90+2, 15. Norbert Wojtuszek), 9. Kamil Walków  (84, 8. Tomasz Margol) – 19. Maciej Firlej

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)

Żółte kartki: Eryk Więdłocha 51, Luka Janković 69, Patryk Koziara 75, Jonatan Straus 77 – Bartosz Wiktoruk 50, Piotr Smołuch 51, Oskar Repka 79, Bartłomiej Olszewski 90+4