Zawodniczki Dragona walczyły w mistrzostwach Polski

W pierwszy weekend sierpnia strzelczynie SKSS Dragon Siedlce wzięły udział w Mistrzostwach Polski oraz Grand Prix w konkurencjach pneumatycznych.

Od 1 do 4 sierpnia we Wrocławiu rozgrywane były Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w strzelectwie sportowym oraz Grand Prix w konkurencjach pneumatycznych. W zawodach wzięły udział cztery zawodniczki SKSS Dragon Siedlce.

W konkurencji karabinu 3 x 40 strzałów najwyższe miejsce – siódme zajęła Weronika Bartnik (wcześniej Rosłon). Siedemnasta była Kamila Stępniak, a trzydziesta ósma Gabriela Michalska. Zespołowo nasze strzelczynie zajęły 7 lokatę.

W strzelaniu z karabinu 60 strzałów leżąc tuż za czołową dziesiątką uplasowały się Kamila i Weronika zajmując odpowiednio 13 i 14 miejsce. Na 36 pozycji sklasyfikowano Gabrielę. Jako zespół strzelczynie Dragona zajęły wysoką 4 lokatę.

Jeśli chodzi o Grand Prix w konkurencjach pneumatycznych to najwyżej sklasyfikowano Weronikę Bartnik. W klasyfikacjach konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów zajęła czwarte miejsce, zaś w finale była siódma. Kamila Stępniak była 12 w kwalifikacjach, natomiast Gabriela Michalska 38. W strzelaniu z pistoletu pneumatycznego 60 strzałów startowała Julia Chwedczuk zajmując 10 miejsce w kwalifikacjach.