wtorek, 19 marca 2024r.

W regionie: Pucharowy thriller z happy endem gospodarzy (wideo)

ŁDK Łosice awansował do II rundy Pucharu Polski okręgu siedleckiego. Emocjonujący mecz z Olimpią Latowicz rozstrzygnęły rzuty karne.

W pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu lokalnym, los skojarzył dwie drużyny rywalizujące na poziomie klasy-A: ŁDK Łosice i Olimpię Latowicz. Dla obu zespołów pucharowe przetarcie było sprawdzianem otwierającym nowy sezon 2019/20. Będący gospodarzem zespół łosiczan – w poprzednim sezonie udział w rozgrywkach PP zakończył na II rundzie. Piłkarze z grodu nad Toczną pokonali wówczas Watrę Mrozy 4:2, ale w kolejnej fazie nie sprostali Pogoni III Siedlce, na boisku której ulegli 1:3. Goście z Latowicza byli w poprzednim sezonie jednym z największych zaskoczeń siedleckiego PP. Olimpijczycy odprawili z kwitkiem w poprzedniej edycji rozgrywek Sępa Żelechów 4:3 i Czarnych Węgrów 8:4, przegrywając dopiero w III rundzie z Podlasiem Sokołów Podlaski 1:6.

Kibice obecni na stadionie w Łosicach nie mogli narzekać tego dnia na brak wrażeń. Obie drużyny od samego początku starały się stworzyć ciekawe widowisko, godne pucharowego starcia. Na początku groźniej wyglądały akcje Olimpii, ale pierwszy cios zadali gospodarze. W 21 minucie Dawid Ułasiuk przechwycił piłkę po złym przyjęciu jednego z zawodników gości i dograł do niekrytego Marcina Chwedoruka, który z zimną krwią pokonał Kacpra Jarząbka. Drużyna ŁDK z każdą minutą pierwszej połowy zaczęła grać lepiej i znalazło to potwierdzenie w protokole meczowym. W 42 minucie za 2:0 po raz kolejny podwyższył Chwedoruk, obsłużony podaniem przez dobrze dysponowanego tego dnia Marka Sawickiego. Gościom z Latowicza w pierwszej połowie brakowało szczęścia (Mateusz Szeląg przestrzelił z dwóch metrów do pustej bramki) i pomocy ze strony sędziego – który zignorował fakt dotknięcie ręką piłki przez obrońcę łosiczan w polu karnym.

Początek drugiej połowy również należał do gospodarzy, którzy grając konsekwentnie trafili do siatki rywali po raz trzeci. Tym razem na listę strzelców wpisał się Maciej Szpura, a drugą asystę zanotował Sawicki. Kiedy wydawało się że drużyna ŁDK kontroluje mecz, a Olimpia jest już myślami w drodze do domu – za dyskusje z arbitrem drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Igor Kowaluk. Od 61 minuty mecz zmienił się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Grający w dziesiątkę gospodarze zaczęli grać nerwowo i opadali z sił z każdą minutą spotkania. Goście poczuli krew, a ich wiarę podbudowało zdobycie bramki kontaktowej w 79 minucie. Widowiskowym rajdem przez środek boiska popisał się wówczas Mateusz Padysz, który w końcowej fazie akcji dograł do Radosława Skóry, po którego strzale piłka zatrzepotała w siatce ŁDK. Na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry na 2:3 trafił Rafał Pałdyna. Kiedy wydawało się, że nic już w tym meczu się nie wydarzy, przyjezdni postanowili przycisnąć raz jeszcze. W doliczonym czasie gry, w trakcie ostatniego oblężenia latowiczan -bierną postawę defensywy gospodarzy wykorzystał wprowadzony po przerwie Patryk Królak.

Ku zdziwieniu większości osób obserwujących spotkanie, Olimpia dokonała niebywałego wyczynu – zdołała wyrównać przegrywając jeszcze w 78 minucie 0:3. Zwycięzcę tej pary wyłonić miały rzuty karne. Piłkarze nie dali po sobie poznać zmęczenia i przez pięć serii konkursu skutecznie wykonywali swoje jedenastki. Do rozstrzygnięcia meczu potrzeba było aż sześciu kolejek. Kiedy żaden z zawodników ŁDK nie pomylił się z wapna, do piłki podszedł Sebastian Dziugieł. Środkowy obrońca Olimpii nie wytrzymał próby nerwów i jego strzał bezproblemowo złapał bramkarz ŁDK Artur Maciejuk.

PLANY ŁDK I OLIMPII

Olimpia odpadła z Pucharu Polski i może się skoncentrować na zmaganiach ligowych w siedleckiej klasie-A. Latowiczanie w najbliższą niedzielę 18 sierpnia podejmą na swoim boisku zespół Tajfuna Jartypory. W II rundzie PP okręgu siedleckiego delegatura MZPN w Siedlcach melduje się natomiast zespół ŁDK Łosice, a ich przeciwnikiem będzie reprezentant siedleckiej ligi okręgowej – Naprzód Skórzec. To spotkanie zostanie rozegrane w Łosicach w środę 21 sierpnia o 17:30.

11.08.19, 17:30 – Łosice

ŁDK Łosice – Olimpia Latowicz 3:3 (2:0) k. 6-5

Bramki:  Marcin Chwedoruk 21, 41, Maciej Szpura 54 – Radosław Skóra 79, Rafał Pałdyna 87, Patryk Królak 90+1

Karne: 1-0 Michał Dołęgowski, 1-1 Patryk Królak, 2-1 Daniel Żek, 2-2 Radosław Skóra, 3-2 Dominik Marczewski, 3-3 Sebastian Jajszczak, 4-3 Jakub Głuchowski, 4-4 Rafał Pałdyna, 5-4 Mariusz Szupiluk, 5-5 Mateusz Padysz, 6-5 Dawid Ułasiuk, 6-5 Sebastian Dziugieł (obroniony)

ŁDK: 1. Bartłomiej Radziwonka (46. 12. Artur Maciejuk) – 2. Igor Kowaluk, 3. Dominik Marczewski, 6. Mariusz Szupiluk, 16. Daniel Żek – 14. Jakub Podlipniak (84, 18. Michał Dołęgowski), 7. Marek Sawicki (80, 13. Jakub Głuchowski), 20. Dawid Ułasiuk, 15. Artur Demianiuk (46, 8. Łukasz Kaniewski) – 17. Marcin Chwedoruk (64, 5. Jakub Maleńczyk), 9. Maciej Szpura (70, 19. Cezary Pączek)

Olimpia: 1. Kacper Jarząbek – 69. Sebastian Oszkiel, 6. Sebastian Dziugieł, 16. Rafał Kowalski (46, 22. Patryk Królak), 15. Sebastian Jajszczak – 9. Rafał Pałdyna, 86. Mateusz Padysz, 18. Damian Kaniewski, 14. Mateusz Szeląg (55, 24. Paweł Szajkowski) – 5. Radosław Skóra, 23. Hubert Oszkiel

Żółte kartki: Jakub Podlipniak 45, Maciej Szpura 57, Igor Kowaluk 60, Artur Maciejuk 83, Michał Dołęgowski 89 – Radosław Skóra 75

Czerwona kartka: Igor Kowaluk 61 (ŁDK, za drugą żółtą)

Sędzia: Krzysztof Borkowski (Siedlce)