wtorek, 19 marca 2024r.

W regionie: Hutnik przywitał Podlasie bez sentymentów (fotogaleria)

W meczu 2 kolejki 3 ligi grupy IV Podlasie Biała Podlaska przegrało z Hutnikiem Kraków 0:2.

Jeszcze na cztery dni przed rozpoczęciem 3 ligi, działacze, piłkarze i kibice Podlasia Biała Podlaska nie wiedzieli na jakim poziomie rozgrywkowym przyjdzie im podjąć rywalizację. Podlasie w poprzednim sezonie spadło do 4 ligi, ale jego przedstawiciele cały czas podejmowali działania mające na celu powrót na poziom międzywojewódzki. Kiedy PZPN oddalił wniosek Podlasia o przyznanie walkoweru za jesienny mecz z Sołą Oświęcim (którą prowadził wtedy trener Łukasz Surma, zdaniem bialczan nie posiadający właściwych dokumentów) – większość kibiców biało-zielonych straciła nadzieję na powrót do trzecioligowej rodziny. 7 sierpnia potwierdziło się jednak to, o czym spekulowano od jakiegoś czasu. Soła Oświęcim wycofała się tuż przed startem 3 ligi z powodów finansowych i jej miejsce zajęła organizacja z Białej Podlaskiej. Ze względu na tak późne dołączenie bialczan do rozgrywek, mecz 1 kolejki z Koroną II Kielce przełożono. Otwarciem sezonu był dla Podlasia mecz 2 kolejki z Hutnikiem Kraków, który rozegrano na obiekcie bialskiej PSW.

Zgodnie z przewidywaniami, będący w rytmie ligowym Hutnik dyktował warunki gry od samego początku spotkania. Nie przełożyło się to jednak na efekt bramkowy. Zaskoczyć Macieja Zagórskiego próbowali: głową Mateusz Reczulski, niesygnalizowanym uderzenim Dawid Linca oraz Mateusz Gamrot strzałem z dystansu. Mimo przewagi przyjezdnych, Podlasie stać było w pierwszej połowie na kilka groźnych sytuacji. Aktywny w okolicach bramki rywali był Mateusz Jastrzębski, ale najgroźniejszy strzał po którym piłka trafiła w boczną siatkę oddał Mychajło Kaznocha. Bliski strzelenia bramki dla Podlasia był też w doliczonym czasie pierwszej połowy Jastrzębski, jednak nie sięgnął on piłki odbitej przez bramkarza Hutnika Mateusza Zająca.

W drugiej połowie goście wyszli bardziej zdeterminowani do tego by prowadzić i po 7 minutach udało się zrealizować cel. Z rożnego dośrodkował Krzysztof Świątek, piłkę strącił Patryk Kołodziej, ta trafiła do niekrytego Dawida Lincy, który z łatwością pokonał z bliskiej odległości Zagórskiego. Podlasie starało się odpowiedzieć, a najlepszą okazję ku temu miał w 64 minucie Kamil Dmowski. W bardzo dogodnej sytuacji były Pogonista strzelił nad poprzeczką bramki krakowian. Bardzo dobry mecz rozgrywał tego dnia Linca, który oprócz bramki, cały czas był aktywny na lewym skrzydle, szukał gry, oddał kilka groźnych strzałów i zaliczył asystę. Wspomniany piłkarz w 89 minucie obsłużył prostopadłym podaniem Krzysztofa Świątka. Pomocnik Hutnika znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, po czym minął Zagórskiego i umieścił piłkę w bramce.

PLANY PODLASIA

Następny mecz ligowy w ramach trzecioligowej kampanii Podlasie rozegra w niedzielę 18 sierpnia w Dębicy. Przeciwnikiem w walce o ligowe punkty będzie tamtejsza Wisłoka. Spotkanie zacznie się o godzinie 17.

15.08.19, 17:00 – Biała Podlaska

III liga: Podlasie Biała Podlaska – Hutnik Kraków 0:2 (0:0)

Bramki: Dawid Linca 52, Krzysztof Świątek 90

Podlasie: 31. Maciej Zagórski – 17. Jarosław Kosieradzki (59, 13. Paweł Zabielski), 4. Michał Pyrka (90+5, 23. Przemysław Skrodziuk), 3. Mateusz Konaszewski, 20. Paweł Komar, 6. Tomasz Andrzejuk – 9. Mateusz Jastrzębski, 10. Mychajło Kaznocha, 99. Tomasz Nieścieruk (69, 7. Olaf Martynek), 18. Krystian Kuron (84, 2. Daniel Korol) – 8. Kamil Dmowski (89, 11. Kacper Dmitruk)

Hutnik: 1. Mateusz Zając – 27. Kamil Janecki, 18. Norbert Leśniak, 11. Arkadiusz Garzeł, 15. Bartosz Tetych – 28. Mateusz Reczulski (65, 8. Kamil Sobala), 23. Mateusz Gamrot, 14. Patryk Kołodziej, 7. Krzysztof Świątek, 20. Dawid Linca – 9. Tomasz Ogar (75, 2. Tomasz Jaklik)

Sędzia: Konrad Tomczyk (Jarosław)

Żółte kartki: Mateusz Jastrzębski 50, Mychajło Kaznocha 78, Paweł Komar 90+3