wtorek, 19 marca 2024r.

Nie pomógł karny w ostatniej minucie. Pechowa porażka Pogoni (fotogaleria)

W meczu 4 kolejki II ligi Pogoń Siedlce w kolejnym spotkaniu derbowym przegrała ze Zniczem Pruszków 0:1.

Pogoń w poprzedniej kolejce zainkasowała komplet punktów i w kolejnym derbowym starciu chciała pójść za ciosem. Trener Kamil Socha dokonał jednej zmiany w wyjściowej jedenastce w porównaniu do meczu z Legionovią. Kontuzjowanego Bartłomieja Olszewskiego zastąpił Marcin Kozłowski I.

Od początku spotkania toczyła się bardzo wyrównana gra i obie ekipy szukały swojej okazji. Obie ekipy miały po jednej dogodnej sytuacji. Po stronie Pogoni nie wykorzystał jej jednak Bartosz Wiktoruk, a w drużynie z Pruszkowa spudłował Patryk Czarnowski. W 35 minucie Znicz wyszedł na prowadzenie. Przepięknym strzałem zza pola karnego popisał się były piłkarz Pogoni Dariusz Zjawiński. Do przerwy było 1:0 dla gości.

W drugiej połowie Pogoń ruszyła do odrabiania strat. Znicz jednak grał bardzo solidnie w defensywie, a cudów w bramce dokonywał Bartłomiej Gradecki, który m.in. fenomenalnie interweniował po strzale Kamil Walkowa. Goście szukali też okazji do kontry. Po jednej z takich akcji w poprzeczkę trafił Marcin Rackiewicz. W doliczonym czasie Pogoń miała rzut karny, po tym jak w szesnaste nieprzepisowo ręką zagrał Paweł Tarnowski. W ostatniej akcji meczu do jedenastki podszedł Adam Pazio, ale kapitan biało-niebieskich nie trafił w światło bramki. Ostatecznie Pogoń przegrała ze Zniczem 0:1.

Rozgrywki II ligi nabierają intensywności. Już w środę 21 sierpnia o godzinie 17:00 Pogoń rozegra kolejne spotkanie, a rywalem siedlczan będzie Garbarnia Kraków.

17.08.19, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 0:1 (0:0)

Bramka: Dariusz Zjawiński 35

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio, 4. Aya Diouf, 31. Bartosz Brodziński, 28. Marcin Kozłowski I – 22. Kacper Skibicki (79, 11. Jakub Romanowicz), 10. Bartosz Wiktoruk (66, 70. Kacper Falon), 55. Oskar Repka, 7. Piotr Marciniec (60, 23. Damian Mosiejko), 9. Kamil Walków (78, 20. Marcin Kozłowski II) – 19. Maciej Firlej

Znicz: 1. Bartłomiej Gradecki – 4. Marcin Bochenek, 5. Adrian Rybak, 18. Martin Baran, 13. Peter Drobňák – 11. Paweł Moskwik (90, 17. Bartłomiej Faliszewski), 3. Robert Obst, 10. Maciej Machalski (85, 21. Paweł Tarnowski), 7. Arkadiusz Pyrka (64, 19. Marcin Rackiewicz) – 9. Dariusz Zjawiński (74, 99. Karol Noiszewski), 2. Patryk Czarnowski

Żółte kartki: Adam Pazio 31, Oskar Repka 37, Maciej Firlej 45+1, Piotr Marciniec 45+2, Bartosz Wiktoruk 66 (na ławce rezerwowych) – Paweł Moskwik 15, Patryk Czarnowski 45+2, Robert Obst 89, Paweł Tarnowski 90+5

Sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary)