Bezbramkowy remis z Garbarnią. Punkt wraca do Siedlec (fotogaleria)

Bezbramkowy remis z Garbarnią. Punkt wraca do Siedlec

W środku tygodnia została rozegrana 5 kolejka II ligi. Pogoń Siedlce zremisowała w niej z Garbarnią Kraków 0:0.

Pogoń po sobotniej porażce ze Zniczem Pruszków miała szybką okazję do rehabilitacji w środowe popołudnie w Krakowie. W porównaniu do ostatniego meczu Kamil Socha dokonał jednej zmiany w składzie: kontuzjowanego Oskara Repkę zastąpił Damian Mosiejko. Do Krakowa nie pojechali m.in. kontuzjowani Tomasz Margol i Adam Mójta.

Początek spotkania z Garbarnią lepiej rozgrywali piłkarze z Siedlec. Pierwszą groźną okazję po wrzutce Adama Pazia miał Kamil Walków, po którego strzale piłka trafiła w boczną siatkę. Później siedlczanie mieli kolejne szanse, lecz dwukrotnie Walków oraz Maciej Firlej i Bartosz Brodziński nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Aleksandra Kozioła. W 24 minucie ze strony gospodarzy uderzał Kamil Kuczak, ale piłka minęła światło bramki.

W drugiej połowie pierwszy groźny strzał oddał Walków. Chwilę później swoje szanse zmarnowali zawodnicy z Krakowa po uderzeniach Grzegorza Marszalika i Bartłomieja Mruka. Od 62 minuty siedlczanie musieli radzić sobie grając w dziesiątkę po drugiej żółte, a w konsekwencji czerwonej kartce Mosiejki. Od tej pory Pogoń skupiła się na defensywie, a Garbarnia nie umiała znaleźć sposobu na sforsowanie obrony biało-niebieskich. Michał Feliks mógł zdobyć zwycięskiego gola, jednak Piotr Smołuch był na posterunku.

II ligi nie zwalnia tempa i już w weekend zostanie rozegrana kolejna seria gier. Pogoń w niedzielę 25 sierpnia o godzinie 19:00 przed własną publicznością zmierzy się z Gryfem Wejherowo.

21.08.19, 17:00 – Kraków

II liga: Garbarnia Kraków – Pogoń Siedlce 0:0

Garbarnia: 33. Aleksander Kozioł – 87. Jakub Kowalski, 12. Mateusz Duda, 8. Marek Masiuda, 6. Bartłomiej Mruk, 15. Grzegorz Marszalik – 32. Krzysztof Szewczyk (68, 23. Mateusz Wyjadłowski), 10. Kamil Kuczak, 19. Karol Kostrubała (65, 21. Tomasz Kołbon), 27. Kamil Słoma (78, 11. Rafał Surmiak) – 9. Adrian Wójcik (80, 99. Michał Feliks)

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio, 4. Aya Diouf, 31. Bartosz Brodziński, 28. Marcin Kozłowski I – 22. Kacper Skibicki (82, 20. Marcin Kozłowski II), 7. Piotr Marciniec, 10. Bartosz Wiktoruk, 23. Damian Mosiejko, 9. Kamil Walków (76, 11. Jakub Romanowicz) – 19. Maciej Firlej (88, 70. Kacper Falon)

Żółte kartki: Kamil Kuczak 44 – Damian Mosiejko 29, 62, Aya Diouf 39

Czerwona kartka: Damian Mosiejko 62 (Pogoń, za dwie żółte)

Sędzia: Maciej Pelka (Poznań)