wtorek, 19 marca 2024r.

Pierwsza porażka KPS. Szwedzi pokazali klasę

W drugim sparingu z reprezentacją Szwecji KPS uległ rywalom 1:3. Już w piątek rozpocznie się turniej w Siedlcach.

To było drugie spotkanie KPS Siedlce z reprezentacją Szwecji. We wtorkowym sparingu padł remis 2:2 (trenerzy umówili się na rozegranie czterech setów). W środę było podobnie, jednak większą inicjatywę mieli goście ze Skandynawii.

Najmniej dramaturgii było w pierwszym secie, w którym reprezentacja Trzech Koron pewnie wygrała do 18. Emocje były natomiast w drugim i trzecim secie, w których dopiero na przewagi triumfowali przyjezdni. Siedlczanom udało się wygrać ostatnią czwartą partię.

Już w piątek podopieczni Mateusza Grabdy zagrają w silnie obsadzonym turnieju w Siedlcach. W półfinale rywalem KPS będzie beniaminek z Lublina.

21.08.19, 17:45 – Siedlce (hala ARMS)
Sparing:  KPS Siedlce – reprezentacja Szwecji 1:3 (18:25, 27:29, 27:29, 25:22)

KPS: 3. Mateusz Laskowski, 11. Patryk Szymański, 12. Michał Wójcik, 13. Marcin Karakuła, 16. Adam Woźnica, 27. Łukasz Zugaj i 8. Jakub Krupiński (libero) oraz 5. Patryk Napiórkowski, 6. Aleksander Maziarz, 7. Sebastian Adamczyk, 10. Wiktor Nowak, 15. Mikołaj Sawicki, 96. Krzysztof Gulak i 24. Szymon Biniek (libero)

źródło: własne, foto: Maciej Sztajnert