Lekkoatletyczne medale zawodników WLKS w Igrzyskach LZS

Siedem medali wywalczyli zawodnicy WLKS Siedlce-Nowe Iganie w konkurencjach lekkoatletycznych w ramach 22 Ogólnopolskich Igrzysk LZS.

Prawie 500 zawodniczek i zawodników przystąpiło do walki o medale w lekkoatletyce w rozegranych w Siedlcach 22 Ogólnopolskich Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych. Liczną ekipę wystawili gospodarze – WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Siedleccy lekkoatleci wywalczyli łącznie 7 medali. Najwięcej powodów do zadowolenia miał Mikołaj Kołodziejak, zdobywca złotego medalu w konkurencji skoku w dal U-16 (6.29 – rekord życiowy) oraz brązowego krążka w skoku wzwyż U-16 (1.62).

Wicemistrzowskie tytuły wywalczyły: Weronika Nowak w skoku w dal U-16 (4.90), Wiktoria Wróbel i Miłosz Mierzejewski w biegu na 1000 m U-16 (odpowiednio: 3.07,63 i 2.49,24) oraz Julia Księżopolska w biegu na 800 m U-18 (2.23,33).

Na najniższym stopniu podium stanął Dawid Marciszewski rywalizujący w biegu na 1000 m U-16 (2.49,86).

Warte odnotowania są wyniki kilku sportowców WLKS, plasujących się w pierwszej „szóstce” swoich konkurencji:
4. Natalia Bednarczyk w biegu na 100 m U-18 (13,13) i 4. w skoku w dal U-18 (4.88)
4. Patryk Parol w skoku w dal U-16 (5.43)
4. Oskar Czapczuk w biegu na 200 m U-18 (23,63) i 6. w biegu na 100 m U-18 (11,54)
5. Aleksandra Urban w rzucie oszczepem U-16 (26.50)
6. Izabela Marczak w biegu na 600 m U-16 (1.45,31)

WLKS w klasyfikacji klubowej uplasował się na wysokim czwartym miejscu (83 pkt). Najlepszy okazał się Agros Zamość (102 pkt).

Areną zmagań lekkoatletów był stadion ARMS przy ul. Prusa 6.