Nartorolkowy Puchar Polski 2019 rozpoczęty (fotogaleria)

Reprezentanci Rawy Siedlce wzięli udział w inaugurujących nowy sezon zawodach nartorolkowego Pucharu Polski PZN w Tomaszowie Lubelskim.

1 września na trasie nartorolkowej Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim zainaugurowano nowy sezon Pucharu Polski PZN. W jego ramach odbył się także IX Puchar Lubelszczyzny. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w sprintach stylem dowolnym. Reprezentanci Rawy Siedlce, startujący w tejże imprezie, wielokrotnie plasowali się w czołówkach klasyfikacji.

W kategorii senior zwycięstwa odnosili: Anna Bielecka i Arkadiusz Posiadała. Na trzecim miejscu wśród mężczyzn uplasował się ponadto Tomasz Filipek.

W kategorii juniorów młodszych triumfował Piotr Sobiczewski, zaś na drugiej pozycji do mety dotarła Rozalia Prokurat.

Trzecia lokata w kategorii młodzika przypadła w udziale Michałowi Oknińskiemu.

Wśród dziewcząt i chłopców z rocznika 2006/2007 wygrywali: Maciej Sobiczewski i Dominika Krajcer. Drugie miejsce zajęła także Klaudia Radomyska.

Najlepszym amatorem został Piotr Krajcer.

Tomaszowską tradycją jest Puchar Krismara, czyli nartorolkowy sprint na dystansie 100 metrów, który został rozegrany już po raz szósty. W tym roku najszybszym sprinterem został Piotr Sobiczewski (11,847), trzeci był Arkadiusz Posiadała (11,997), a druga w rywalizacji kobiet – Rozalia Prokurat (13,934). Zawodnikom nie udało się poprawić najlepszych osiągnięć w historii Pucharu Krismara, więc w dalszym ciągu oficjalnymi rekordzistami Polski w biegu na 100 metrów na nartorolkach są:
wśród kobiet: Monika Skinder – 12,577 – rekord z 2018 roku,
wśród mężczyzn: Maciej Staręga – 11,582 – rekord z 2017 roku.