Trzęsienie ziemi w Pogoni przed pierwszym meczem nowego sezonu

   
Autor:
Dodano: 2019/09/06 12:48    views 2481

Siedleccy rugbiści zaczną nowy sezon od wyjazdowego meczu z Lechią Gdańsk. Pogoniści wyjadą na mecz bez Krzysztofa Folca, któremu podziękowano za usługi.

– Jestem rozżalony – przyznaje Folc, który prowadził Pogoń od sierpnia 2018 roku. – Nie obrażam się na zawodników, z którymi miałem dobry kontakt. Moim zdaniem wyszło to bardzo głupio. Można było mi powiedzieć, że jest koncepcja trenera z Siedlec 1 sierpnia, a nie po miesiącu przygotowań.

Następcą Folca został Adrian Miałkowski. – Tuż przed sezonem zarząd klubu podjął decyzję o zmianie na stanowisku trenera. Krzysztofa Folca zastąpił Adrian Miałkowski – były zawodnik i trener Pogoni – poinformował Adrian Chróściel, kapitan Pogoni.

– Jesteśmy w przededniu naszego startu w rozgrywkach Ekstraligi rugby. Co prawda liga wystartowała w zeszły weekend ale ze względu na wycofanie się KS Budowlanych Łódź pauzowaliśmy. We wrześniu czekają nas trzy spotkanie, które mogą ułożyć dalszy przebieg rozgrywek. Na naszej drodze staną bowiem mistrzowie i wicemistrzowie Polski, a także odradzająca się Lechia Gdańsk. Właśnie w tych trzech zespołach upatruję – poza nami – kandydatów do miejsc na podium. Do sezonu przystępujemy w delikatnie zmienionym składzie. Daniela Gdulę zastąpił Grzegorz Szczepański. Pozyskaliśmy również Patelesio Sili z Tonga, który może być gwiazdą całej ligi. Poza tym została z nami większość obcokrajowców, którzy grali w zeszłym sezonie, a także doszło trzech zdolnych juniorów, w tym bardzo utalentowany Krystian Adamiak – dodał popularny Adi.

Pomimo roszad siedlczanie mają pozytywne nastawienie. – Do rozgrywek podchodzimy optymistycznie nastawieni. Tym razem sezon jest długi – czeka nas 16 lub 17 meczów. Mamy nadzieję, że ostatni z nich będzie tym upragnionym finałowym pojedynkiem. Na razie jednak trzeba wygrywać każdy poszczególny mecz, nie spoglądając za bardzo w przyszłość. Dodatkowym smaczkiem tegorocznych rozgrywek jest to, że po raz pierwszy w historii mecze każdej kolejki będą transmitowane na antenie Polsatu Sport Fight – podsumował Chróściel.

W niedzielę 8 września o 18:30 Pogoń zagra w Gdańsku z Lechią.

 

źródło i foto: własne

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Olo
Gość
Olo
5 miesięcy 18 dni temu

Czy ja dobrze rozumiem? Decyzja podjęta przed sezonem o trenerowi podziękowano dzień przed meczem????

pb.
Gość
pb.
5 miesięcy 17 dni temu

powodzenia adios:)

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny