wtorek, 19 marca 2024r.

W regionie: Tygrys za silny na Poloneza (fotogaleria)

W regionie Tygrys za silny na Poloneza

W meczu III rundy okręgowego Pucharu Polski a-klasowy Polonez Mordy uległ liderowi siedleckiej ligi okręgowej Tygrysowi Huta Mińska 1:4.

W spotkaniu zmierzyły się dwa zespoły, mające w planach walkę o awans do wyższej klasy rozgrywkowej – Polonez do okręgówki, Tygrys do IV ligi.

Pierwsza połowa była wyrównana. Oba zespoły stwarzały sobie sytuacje bramkowe, jednak brakowało wykończenia. W 12 minucie Paweł Śliwa zagrał do Dawida Kobylińskiego, a ten uderzył nad poprzeczką. Chwilę później Mateusz Omieciuch trafił w górną siatkę. W 17 minucie Mateusz Steć posłał futbolówkę w stronę Omieciucha, a ten uderzył wprost w byłego zawodnika Tygrysa – Jacka Kozaczyńskiego. Końcówka należała do Poloneza. Najpierw dwie sytuacje zmarnował Śliwa, a w 45 minucie ten sam zawodnik zagrał w pole karne do Kobylińskiego, który wyprowadził Poloneza na prowadzenie.

Po zmianie stron uwidoczniła się przewaga reprezentanta okręgówki. Już w 48 minucie wyrównującego gola zdobył Piotr Haber. Następnie dwie okazję miał Polonez za sprawą strzałów Kamila Księżopolskiego oraz Dawida Kobylińskiego. Oba były niecelne. W 66 minucie goście z Huty Mińskiego wyszli na prowadzenie. Konrad Biesiada nie dał szans Kozaczyńskiemu w sytuacji sam na sam. Tygrys od tej pory wyraźnie przeważał i nie pozwalał na wiele Polonezowi. W 73 minucie po błędzie obrońcy Omieciuch podwyższył na 3:1. Kilka minut przed końcem spotkania Haber z bliskiej odległości zdobył ostatnią bramkę w tym spotkaniu.

PLANY TYGRYSA I POLONEZA

Tygrys w sobotę 7 września o 16:30 zagra na wyjeździe z Wilgą Miastków Kościelny, zaś Polonez w niedzielę 8 września o 17:00 w Mrozach zmierzy się z Watrą.

LOSOWANIE

Losowanie ćwierćfinału Pucharu Polski MZPN Siedlce odbędzie się w poniedziałek 9 września.

04.09.19, 16:30 – Mordy

PP MZPN Siedlce: Polonez Mordy – Tygrys Huta Mińska 1:4 (1:0)

Bramki: Dawid Kobyliński 45 – Piotr Haber 48, 84, Konrad Biesiada 66, Mateusz Omieciuch 73

Polonez: 1. Jacek Kozaczyński – 16. Damian Karpiniuk, 19. Radosław Piotrowski (86, 24. , 6. Tomasz Lada, 3. Paweł Nawrocki (76, 14. Krystian Pazdyka) – 20. Hubert Lubelski (57, 23. Karol Karpiniuk), 21. Kamil Księżopolski, 7. Paweł Klewek, 10. Daniel Paczuski, 15. Dawid Kobyliński (83, 2. Jacek Ziółecki) – 11. Paweł Śliwa

Tygrys: 12. Mateusz Zawolski – 19. Daniel Zieliński, 3. Mateusz Steć (46, 20. Bartosz Dróżdż), 2. Adrian Lachowski, 16. Patryk Halaburda – 17. Tomasz Kobyliński, 14. Mateusz Gromysz, 8. Konrad Biesiada, 7. Mateusz Omieciuch, 10. Piotr Haber – 18. Maciej Grudziński (60, 9. Robert Parzonka)

Żółte kartki: Damian Karpiniuk 20, Radosław Piotrowski 40, Tomasz Lada 75, Daniel Paczuski 86

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)