wtorek, 19 marca 2024r.

Punkt z dalekiego wyjazdu. Pogoń zremisowała w Polkowicach

W meczu 9 kolejki II ligi Pogoń Siedlce zremisowała na wyjeździe z Górnikiem Polkowice 1:1.

W poprzedniej kolejce Pogoń pokonała na wyjeździe Bytovię Bytów 3:1. Siedlczanie chcieli pójść za ciosem i wygrać drugie spotkanie z rzędu. W wyjściowej jedenastce trener Kamil Socha dokonał jednej wymuszonej zmiany. Zawieszonego za czerwoną kartę Adama Mójtę w pierwszym składzie zastąpił Mateusz Kluzek.

Mecz dla Pogoni rozpoczął się w najgorszy możliwy sposób. W 7 minucie strzałem głową piłkę do siatki siedlczan skierował Mariusz Szuszkiewicz. Siedlczanie musieli ruszyć do odrabiania strat. Biało-niebiescy dopięli swego w 36 minucie. Po zagraniu ręką arbiter podyktował rzut karny, a jedenastkę na gola zamienił Bartosz Brodziński. Do przerwy był remis 1:1. Druga odsłona nie przyniosła tylu emocji i bramek. Wynik nie uległ zmianie i obie drużyny podzieliły się punktami.

Po dwóch z rzędu wyjazdach Pogoń w następnej kolejce wraca do rywalizacji przed własną publicznością. Biało-niebiescy w sobotę 21 września o godzinie 15:00 podejmą Błękitnych Stargard.

14.09.19, 19:00 – Polkowice

II liga: Górnik Polkowice – Pogoń Siedlce 1:1 (1:1)

Bramki: Mariusz Szuszkiewicz 7 – Bartosz Brodziński 36 k

Górnik: 99: Jakub Kopaniecki – 11. Dominik Radziemski, 6. Maciej Kowalski-Haberek, 84. Marek Opałacz, 3. Mateusz Magdziak – 16. Maciej Bancewicz (80, 77. Piotr Azikiewicz), 30. Kamil Wacławczyk, 24. Martins Ekwueme (46, 8. Patryk Mucha), 29. Filip Baranowski (83, 5. Kacper Osiadły) – 23. Eryk Sobków, 17. Mariusz Szuszkiewicz (76, 20. Rafał Karmelita)

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 8. Tomasz Margol, 55. Oskar Repka, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 9. Kamil Walków (79, 28. Marcin Kozłowski I), 7. Piotr Marciniec (85, 20. Marcin Kozłowski II), 10. Bartosz Wiktoruk, 34. Artur Balicki (77, 23. Damian Mosiejko), 17. Mateusz Kluzek – 19. Maciej Firlej (90+4, 22. Kacper Skibicki)

Żółte kartki: Mateusz Magdziak 35, Mariusz Szuszkiewicz 35, Sebastian Szymański 50 (na ławce), Maciej Kowalski-Haberek 66, Dominik Radziemski 90

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce)