wtorek, 19 marca 2024r.

W regionie: Pochmurne derby Tęczy, wschód formy ŁDK

Jednym z najciekawszych spotkań 5 kolejki siedleckiej klasy A, było pierwsze w historii derbowe starcie drużyn ŁDK Łosice i Tęczy Korczew. Górą w tym pojedynku okazali się gospodarze, którzy wygrali 2:1.

Sympatycy siedleckich rozgrywek regionalnych nie mogli przejść obojętnie wobec spotkania pomiędzy dwiema najbardziej położonymi na wschodzie drużynami w województwie mazowieckim – ŁDK Łosice i Tęczą Korczew. Łosiczanie kontynuujący pod inną nazwą tradycje Orła, w drugim sezonie swojego funkcjonowania pracują nad umocnieniem się w ligowej stawce po awansie z klasy B. Drużyna Tęczy prowadzona przez Stanisława Zduna, rozgrywa już piąty sezon na poziomie klasy A, ale ze względu na niespełniające wymaganych wymiarów boisko – wciąż musi grać domowe spotkania poza Korczewem.

Przed spotkaniem w Łosicach nie trzeba było dodatkowo mobilizować żadnego z zespołów. Obie drużyny wystawiły najlepsze możliwe tego dnia składy, w których zdecydowaną większość stanowili piłkarze z powiatu łosickiego i najbliższych okolic.

Od początku spotkania obie drużyny grały ostrożnie – zachowawczo w ataku i uważnie w obronie. W pierwszej połowie częściej była Tęcza, ale nie potrafiła sobie stworzyć dogodnych sytuacji strzeleckich – mimo wielu stałych fragmentów, w tym rzutów wolnych w okolicach pola karnego przeciwników. Pierwszy cios zadali gospodarze. W 34 minucie Kamil Lewczuk źle obliczył tor lotu piłki przy niegroźnym centrostrzale Michała Dołęgowskiego. Do futbolówki odbitej przez bramkarza Tęczy dopadł Maciej Szpura i precyzyjnym strzałem otworzył wynik w tym spotkaniu.

W drugiej połowie groźniejsze sytuacje zaczęli stwarzać łosiczanie, ale przez długi czas nie mogli przypieczętować swoich kontrataków bramką. Cierpliwie budujący swoje ataki przyjezdni, dopięli swego w 64 minucie. Wówczas piłka zagrana górą przez jednego z pomocników Tęczy trafiła do znajdującego się w polu karnym Kacpra Chwedoruka, który sprytnym sytuacyjnym uderzeniem pokonał bramkarza ŁDK Bartłomieja Radziwonkę. Niecały kwadrans później mecz rozstrzygnął Marek Sawicki, który ładnym uderzeniem z półdystansu po podaniu Szpury zaskoczył bezradną defensywę Tęczy. Zaledwie cztery minuty po strzelonej bramce Sawickiemu udzieliła się derbowa atmosfera. W 82 minucie po boiskowym spięciu z Sebastianem Bartoszukiem obaj panowie otrzymali żółte kartki, ale dla pomocnika ŁDK była to już druga – w konsekwencji oznaczająca czerwoną kartkę. Drużyna Tęczy mimo gry w przewadze nie miała pomysłu na strzelenie wyrównującego gola, natomiast mądrze broniącym podopiecznym Jacka Izdebskiego udało się dowieźć derbowe zwycięstwo kończąc mecz w dziesięciu.

PLANY ŁDK I TĘCZY

W 6 kolejce siedleckiej klasy-A ŁDK Łosice wybierze się do Stanisławowa, gdzie zmierzy się z tamtejszą Tęczą. Spotkanie zaplanowano na sobotę 21 września o godzinie 16. Grająca jako gospodarz w Krzymoszach Tęcza Korczew  podejmie w kolejnej kolejce Iskrę Kotuń. Ten mecz odbędzie się w niedzielę 22 września o godzinie 16.

15.09.19, 16:00 – Łosice

ŁDK Łosice – Tęcza Korczew 2:1 (1:0)

Bramki: Maciej Szpura 34, Marek Sawicki 78 – Kacper Chwedoruk 64

ŁDK: 1. Bartłomiej Radziwonka – 16. Daniel Żek, 6. Mariusz Szupiluk, 11. Dominik Marczewski, 13. Jakub Głuchowski – 7. Marek Sawicki, 20. Łukasz Naumiuk, 3. Adam Kamiński (87, 21. Igor Kowaluk ), 18. Michał Dołęgowski (80, 15. Artur Demianiuk) – 4. Mateusz Kozioł (65, 10. Wielgórski Damian) , 9. Maciej Szpura (90, 22. Przemysław Pączek)

Tęcza: 12. Kamil Lewczuk – 4. Patryk Głozak, 27. Jan Podlewski, 8. Paweł Kalinowski, 9. Michał Pykacz – 14. Sebastian Bartoszuk, 10. Paweł Kruk, 3. Paweł Sawtyruk, 19. Paweł Stańczewski (58, 25. Wójciuk Kacper)– 15. Kacper Chwedoruk (77, 26. Marcin Marszałek), 21. Dominik Jaszczuk (14, 6. Tomasz Krawczyk)

Żółte kartki: Marek Sawicki 29, Daniel Żek 64 – Dominik Jaszczuk 14, Tomasz Krawczyk 45, Sebastian Bartoszuk 82

Czerwona kartka: Marek Sawicki 82 (ŁDK, za drugą żółtą)

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)