Nartorolkowy Puchar Polski nabiera rozpędu. Siedlczanie z medalami (fotogalerie)

Reprezentanci Rawy Siedlce zajmowali miejsca na podium w kolejnych zawodach Pucharu Polski w biegach na nartorolkach.

Jasienica i Bystra były kolejnymi przystankami w tegorocznym cyklu nartorolkowego Pucharu Polski.

14 września w Jasienicy po raz pierwszy w historii odbyły się zawody Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. Na trasach Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej zostały rozegrane zawody nr 4 za rok 2019. Wzięło w nich udział 83 zawodników i zawodniczek. Smaczku dodawał fakt, że do rywalizacji stanęli czołowi polscy biegacze.

Dosłownie centymetry dzieliły od zwycięstwa Macieja Staręgę. Ostatecznie reprezentant siedleckiej Rawy musiał uznać wyższość Dominika Burego. Maćkowi się nie udało, ale za to Piotrowi Sobiczewskiemu jak najbardziej. Obiecujący zawodnik wygrał rywalizację w kat. juniora młodszego. Druga lokata wśród seniorek przypadła Annie Bieleckiej. Z kolei Michał Okniński (młodzik) i Rozalia Prokurat (juniorka młodsza) plasowali się na trzecich pozycjach w swoich kategoriach wiekowych.

WYNIKI – JASIENICA

FOTOGALERIA – JASIENICA (PZN)

Dzień po zawodach w Jasienicy, odbyły się biegi w Bystrej. W nich na najwyższym stopniu podium stanęli: Maciej Staręga (senior) i Piotr Sobiczewski (junior młodszy). Druga wśród seniorek była Anna Bielecka, a ponownie na trzeciej pozycji w młodzikach uplasował się Michał Okniński.